w

5 powodów, dla których facet nie zostawia żony dla kochanki

Małżeńskie zdrady mają miejsce bardzo często. Nieczęsto oznaczają one jednak całkowity rozpad sformalizowanego związku i odejście do kochanki. Dlaczego faceci mimo wszystko rzadko zostawiają żony dla innej kobiety?

Lista takich powodów jest spora. My wybraliśmy kilka, naszym zdaniem, najważniejszych.

Chce mieć stały kontakt z dziećmi

Wiadomo, że rozstanie najprawdopodobniej będzie oznaczało to, że dzieci zamieszkają z mamą. A to siłą rzeczy oznacza, że ojciec będzie spędzał ze swoimi pociechami mniej czasu. Choćby nie wiadomo jak zaangażowanym ojcem był, to jednak kontakty z dziećmi będą ograniczone. Dlatego wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że rozstanie z żoną po prostu nie będzie się opłacało.

Obrączki
Fot. Unsplash.com

Kochanka to tylko atrakcja

Kochanka jest nierzadko tylko odskocznią od szarej rzeczywistości. Zawsze wygląda pięknie, jest uśmiechnięta i pachnąca. Fajnie się z nią spotkać i poprawić sobie humor. Tego w domu może nie być – tam są obowiązki i po prostu – codzienność.

Kwestie finansowe

Jeżeli facet zostawi żonę, to najprawdopodobniej sporo ucierpi finansowo. Rozstania często wiążą się z utratą dorobku materialnego. Mężczyzna, już dojrzały, który czegoś dorobił się w życiu, może nie chcieć zaczynać od zera.

Obawa przed złą opinią

Gdy facet odchodzi od żony do innej to nie cieszy się dobrą opinią. Nawet jeżeli małżeństwo już dawno nie istnieje. Wielu mężczyzn nie chce sobie na to pozwolić, szczególnie gdy prowadzą np. biznesy albo żyją w małym środowisku, gdzie każdy wie wszystko o innym.

Kochanka służy tylko do seksu

Wielu facetów szuka w innych kobietach tylko i wyłącznie bliskości fizycznej. Nie interesuje ich większa zażyłość z kochanką. Liczy się tylko namiętność i fizyczną.

Jeżeli zaczęłaś spotykać się z żonatym facetem i liczysz, że ten zostawi żonę, przemyśl powyższe punkty.

Zobacz także: Zdradził? Winien jest on, nie kochanka!