w

Chcesz być zdrowy? Zdziwisz się, jakie korzyści przynosi przytulanie!

Przytulanie jest niezmiernie istotne! Dotyk oraz bliskość nie tylko poprawiają nastrój, ale wpływają również bardzo pozytywnie na rozwój naszego mózgu. Okazuje się, że regularne przytulanie może nawet leczyć choroby. Wspaniale, prawda?

Przytulanie
Fot. Unsplash.com

Dlaczego przytulanie jest takie ważne? Oto kilka powodów.

Ochrona przed chorobami wywołanymi stresem

Przytulanie rozluźnia nas i chroni przed stresem. A skoro hamujemy w ten sposób stres, to i rozwój wielu chorób. Warto pamiętać, że trzeba dbać o siebie nie tylko fizycznie (ruch, dieta), ale i psychicznie. Nawet regularne treningi oraz odżywianie oparte na owocach i warzywach nie wykluczą wielu chorób, które wywołuje stres. Dlatego walcz z nim, a jako jedno z narzędzi wybierz… przytulanie.

Hamowanie rozwoju przeziębień

Dobry sposób na infekcje? A raczej ich hamowanie? Przytulanie! Okazuje się, że czynność ta wykonywana regularnie wpływa pozytywnie na drogi oddechowe. Dzięki temu możemy zatem uniknąć przeziębienia. Niesamowite, prawda? Istotne szczególnie teraz w okresie jesienno-zimowym.

Fot. Unsplash.com

Rozwój empatii

Chcesz być dobrym, empatycznym człowiekiem? Dużo się przytulaj! Czynność ta sprawi, że rozwiniesz w sobie dobre cechy. Będzie to miało pozytywny wpływ szczególnie na Twój związek. Lepsze zrozumienie partnera i przede wszystkim wzmocnienie bliskości – jak widzisz nie tylko warto, ale wręcz trzeba się przytulać!

Nie masz bliskiej osoby? Nie jesteś w związku? Nie szkodzi! Przytulać warto się nie tylko z partnerem. Masz na pewno rodzinę, przyjaciół i… zwierzaki. Przytulaj się regularnie do swojego psa czy kota. To także ma ogromną moc! Miłego przytulania!

Zobacz także: Jak rozpoznać, czy ten związek ma przyszłość? Zadaj te pytania