w

5 komplementów, które zachwycą faceta

Czy są na świecie osoby, które nie lubią komplementów? Zapewne ciężko by było takowe znaleźć. Również panowie są łasi na miłe słowa. Chcesz, by jakiś zwrócił na Ciebie uwagę? A może chcesz znowu rozkochać w sobie wieloletniego partnera? Koniecznie powiedz mu coś miłego, ale niech będą to odpowiednie słowa. Podpowiadamy jakie 🙂

komplementy
Fot. Pexels.com

„Uwielbiam dzisiaj twoją energię!”

Pamiętaj, aby wypowiadany przez Ciebie komplement był szczery. Jeżeli widzisz, że facet w danej chwili tryska energią i wręcz nią zaraża – koniecznie podkreśl to w rozmowie z nim. Bardzo często komplementujemy wygląd, a przecież to dość powierzchowne. Lepiej powiedzieć co miłego właśnie o sposobie bycia. Facet na pewno będzie oczarowany!

„Bez ciebie nigdy by mi się to nie udało”

Twój albo nawet obcy facet pomógł ci w czymś trudnym? Pochwal go właśnie takimi słowami. Podziała na każdego, nawet na mężczyznę, który pomógł Ci zatankować na stacji benzynowej.

„Ten fryzjer to był świetny wybór”

Pochwal jego wybór. Kupił nowy samochód? A może udał się do barbera, żeby przyciąć brodę? Podkreśl to i doceń jego wysiłek. Na pewno bardzo go to ucieszy i dowartościuje.

„Imponuje mi twoja wiedza”

Facet ma szeroką wiedzę na jakiś temat? Albo ma jakieś pożądane kompetencje, np. sam potrafi naprawić samochód? Doceń to! Na pewno sama też chciałabyś być za coś takiego skomplementowana. Wiesz, że to działa. Tylko znowu – pamiętaj, by pochwały były szczere. To bardzo ważne!

„Ale masz świetnie zbudowane plecy”

Komplementy na temat wyglądu też warto prawić. Nie demonizujmy ich, ale uściślijmy. Komplement pt. „Ale ty jesteś przystojny” pewnie się sprawdzi, ale zapewniamy, że o wiele lepiej zabrzmią pochwały bardziej konkretne, np. danej partii ciała (plecy, bicepsy, włosy itd.).

Co warto dorzucić do tej listy? 🙂

Sprawdź także: Jak być sobą, kiedy nie wiesz kim naprawdę jesteś