w

Co robić, gdy czujesz się samotny w związku?

Czasami, pomimo, że jesteśmy otoczeni ludźmi to czujemy się bardzo samotni. Zdarza się nawet, że będąc z kimś w długoletnim związku bardzo często czujemy się jakbyśmy byli sami. Niektórzy twierdzą, że taka samotność, która nam doskwiera, gdy jesteśmy z pozoru w szczęśliwym związku jest gorsza od tej, którą czujemy, gdy faktycznie jesteśmy samotni.

fot. unsplash.com

Bardzo często samotność we dwoje przydarza się parom, które utraciły swoje emocjonalne zaangażowanie w związek i ta relacja nie daje im już żadnej satysfakcji.

Jak poradzić sobie z taką samotnością?

Jeżeli ta samotność pojawiła się niedawno a Tobie bardzo zależy, aby na nowo zbliżyć się do partnera to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest szczera rozmowa z partnerem. W tej rozmowie, postaraj się opowiedzieć partnerowi o swoich emocjach i przede wszystkim o tym, że z jakiegoś powodu zaczęłaś czuć się samotna. Pamiętaj, aby celem tej rozmowy nie była ocena i obwinianie partnera za swoje emocje.

Wysłuchaj swojego partnera. Pozwól mu przedstawić jego punkt widzenia. Być może usłyszysz od niego, że jemu też zależy, aby wasz związek był taki jak kiedyś, być może on też dostrzegł, że coś się zmieniło i chce to naprawić.

Może się zdarzyć, że jednak jest zupełnie inaczej. Być może Twój partner jest cały czas tak samo czuły i skupiony na Tobie jak dawniej a to Ty jesteś tą stroną, która zaczęła się oddalać i z tego powodu pojawiło się uczucie osamotnienia. Powinnaś wtedy spróbować zajrzeć w głąb samej siebie i zastanowić się nad swoimi uczuciami względem tej drugiej osoby. Może po prostu coś się w Tobie wypaliło i skończyło, wtedy nie ma sensu brnąć w związek z osobą, do której nic już nie czujesz.

Pamiętaj jednak, że inni ludzie nigdy nie będą receptą na Twoją samotność, najpierw musisz pokochać siebie i spędzanie sam na sam ze sobą.