w

3 powody, dla których nadal jesteś sama. Dlaczego?

Nadal jesteś sama? Niby szukasz związku, ale ciągle nie możesz znaleźć odpowiedniej osoby? Może to nie jest tak, że świat Ci się sprzeciwia, ale po prostu podświadomie sama wybierasz życie singielki. Dlaczego? Poznaj 3 powody, dla których nadal jesteś sama.

singielka
Fot. Pexels.com

1. Stawiasz siebie na pierwszym miejscu

Nie, to wcale nie jest egoizm, a jeżeli mamy operować takim pojęciem, to lepiej powiedzieć „zdrowy egoizm”. Stawianie siebie na pierwszym miejscu nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. To bardzo dobra droga do szczęścia, samoakceptacji i podniesienia poczucia własnej wartości. Dla siebie najważniejsza jesteś Ty. Oczywiście osoby z takim podejściem jak najbardziej mogą stworzyć szczęśliwy związek, ale druga strona musi to szanować i też reprezentować taką postawę. W przeciwnym razie zawsze komuś będzie czegoś brakowało. A tu nie tędy droga.

2. Nie idziesz na kompromisy

Spotykasz się z facetami, wchodzisz w krótkie relacje, ale szybko je kończyć, bo nie czujesz, że to jest to. Potrafisz też zerwać znajomość, ponieważ nie zgadzasz się z daną osobą w kwestiach światopoglądowych. Twoi przyjaciele i rodzina twierdzą, że przesadzasz i za bardzo wymyślasz. Wysokie wymagania pod tym kątem to nic złego. Tu nie chodzi o to, by znaleźć osobą idealną, ze świetnymi cechami i najlepiej górą pieniędzy (samemu nie reprezentując też wspaniałego oblicza i bogactwa). Tutaj najważniejsza jest kwestia dopasowania. Warto szukać, a w końcu się znajdzie.

3. Dobrze Ci samej

Teoretycznie szukasz kogoś do związku, ale z drugiej strony bardzo dobrze żyje ci się samej. Lubisz przebywać sama ze sobą, a gdy kogoś ci brakuje idziesz na randkę albo kawę z przyjaciółką. Zastanów się, czy na pewno musisz być w związku? To nie jest droga dla każdego i takie podejście też jak najbardziej jest w porządku!

Sprawdź także: Związek z introwertykiem – co na pewno warto wiedzieć?