w

5 prostych rytuałów, które mogą wzmocnić związek

Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę, że dbanie o relację jest koniecznie, jeżeli związek ma przetrwać długie lata. Wbrew pozorom nie liczą się wielkie gesty, a małe, codzienne zwyczaje. Sprawdź, jakie rytuały warto powtarzać każdego dnia, aby stopniowo wzmacniać relację i zapobiegać kryzysom.

Rytuały w związku
Fot. Unsplash.com

Życzenie miłego dnia

Gdy rano się rozstajecie, Ty np. wychodzisz do pracy, a on zostaje jeszcze w domu (lub na odwrót), zawsze pożegnajcie się miłymi słowami. Zapytajcie się siebie nawzajem o plany na cały dzień. Ta rozmowa potrwa bardzo krótko – czasem parę sekund. Ale warto je poświęcić. To zwiększy bowiem prawdopodobieństwo, że będziecie o sobie myśleć w ciągu dnia.

Kontakt w ciągu dnia

Nawet jeżeli jesteście bardzo zajęci, koniecznie skontaktujcie się w ciągu dnia ze sobą. Nie chodzi o długie rozmowy telefoniczne, ale wystarczy SMS, krótka wymiana zdań na Messengerze itd. Może masz problem w pracy? Napisz o tym partnerowi. Poczuj wsparcie od niego. To na pewno poprawi Ci nastrój.

Wyrażanie wdzięczności

Bądźcie dla siebie mili i przekazujcie uczucia oraz wdzięczność. Nawet za drobne rzeczy. Partner rozmasował Ci plecy wieczorem? Podziękuj za to. Powiedz, jakie to dla Ciebie ważne. Warto wypowiadać słowa, które wydają się oczywiste. Niech wybrzmią, niech druga strona je usłyszy.

Bliskość

Oczywiście sprawy łóżkowe są bardzo ważne, ale tym razem nie o tym. Pamiętajcie o codziennej bliskości – trzymanie się za ręce, pocałunki na dobranoc, przytulanie podczas gotowania obiadu. Drobne gesty, a jaką mają moc. Ogromną! Każdego dnia budują Waszą bliskość.

Randka

Od czasu do czasu udajcie się na randkę. Tak jak za „dawnych lat”. Wyjdźcie na dobre wino, albo po prostu na pizzę z piwem. Wiadomo, że możecie zjeść w domu, ale chodzi o wspólne wyjście. Skupienie się na sobie. Na zewnątrz będzie łatwiej.

Co dorzucilibyście do tej listy?

Sprawdź także: Dlaczego Twój chłopak nigdy Ci się nie oświadczy?