w

Związek z rozsądku. Czy to może się udać?

Nie od dziś wiadomo, że ludzie dążą do bliskości i dzielenia codzienności z drugą osobą. Jednym znalezienie miłości przychodzi łatwo, a inni latami czekają aż spotkają kogoś, kogo obdarzą prawdziwym uczuciem. Co jednak, jeśli mimo upływającego czasu to nie następuje, a samotność jest coraz bardziej przytłaczająca?

hardballing
fot. Pexels.com

Niektórzy szukają plusów w życiu jako singiel, a inni decydują się na… związek z rozsądku.

Czy taki związek może przynieść szczęście?

Wyobraź sobie sytuację, w której przytłoczona samotnością kobieta poznaje świetnego mężczyznę. Jest pracowity, szarmancki, całkiem przystojny. Dla wielu idealny kandydat na towarzysza życia. Owa kobieta cieszy się, że los wreszcie się do niej uśmiechnął. Zakłada, że niebawem pojawi się u niej prawdziwe uczucie. I choć mężczyzna staje się jej coraz bliższy, wielka miłość wcale nie nadchodzi. Zastanawiając się co robić szuka informacji, czy związek z rozsądku może się udać.

„Wyszłam za mąż z rozsądku i jestem szczęśliwa”

Może być to rozmowa ze straszą krewną lub przeczytany w internecie artykuł. Jedno lub drugie przynosi nadzieje, sugerując, że uczucie może się jeszcze pojawić. Kiedy kobieta czyta zdanie „wyszłam za mąż z rozsądku i jestem szczęśliwa” ma coraz większy mętlik w głowie. Co jeśli rozstając się popełni wielki błąd?

Być może nigdy nie przyszło ci dokonywać tego typu wyborów. Zakochałaś się i wyszłaś za mąż z miłości lub bez zastanowienia wybrałaś w takiej sytuacji życie w pojedynkę. Są jednak kobiety, które zrobiły inaczej. Wybrały głos rozsądku, licząc na szczęśliwe życie.

„Pomocy. Nie kocham swojego męża”

Czy związek z rozsądku może być udany? Niestety, jeśli jest zawierany jedynie w obawie przez samotnością, najczęściej nic z niego nie wyjdzie. Po pewnym czasie pragnienie prawdziwych uczuć sprawi, że sama obecność drugiej osoby okaże się niewystarczająca. Kobiety, które weszły w związek z rozsądku czują się rozczarowane i przyznają, że nie kochają swojego męża. Po wyzbyciu się wszelkich złudzeń zwykle dochodzi do rozstania.

Wyjątki od reguły

Jako że w życiu nic nie jest czarno-białe i tutaj istnieją wyjątki od reguły. Może się zdarzyć, że związek bez wielkich uczuć okazuje się całkiem udany. Co jest tego przyczyną? Inne oczekiwania. Osoby te, wchodząc w związek z rozsądku, nie pragną jednocześnie przeżycia wielkiej miłości. Szczęście przynosi im czyjeś towarzystwo i życiowa stabilizacja. Wydaje ci się to niemożliwe? Pamiętaj, że ludzie są naprawdę różni, a szczęście ma różne definicje.