w

Związek z Piotrusiem Panem? To możliwe, jeśli Twoja relacja nie rusza do przodu

Większość ludzi pragnie zawiązać trwałą miłosną relację i mieć u swego boku osobę, z którą wspólnie pójdą przez życie. To właśnie dlatego ludzie lubią poważne deklaracje. Spora część kobiet dąży do zawarcia małżeństwa, a te, które nie potrzebują tego typu kroku, oczekują innych przejawów zaangażowania. Może to być wspólne zamieszkanie, zakup nieruchomości lub podobne działania, które świadczą o poważnym charakterze miłosnej relacji.

fot.pixabay.com

Są jednak mężczyźni, którzy nie lubią odpowiedzialności, a wszelkie deklaracje starają się odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość. Najlepiej czują się w sytuacji, w której ich życiem rządzi beztroska. Jeśli zatem Twój związek utknął w martwym punkcie, a partner ucieka od poważnych kroków, całkiem możliwe, że związałaś się z Piotrusiem Panem.

Jakie cechy ma mężczyzna uważany za Piotrusia Pana?

Piotrusiem Panem nazywa się mężczyznę, który nie chce lub nie potrafi dorosnąć i wziąć odpowiedzialności za swoje życie. Najczęściej skupia się on na aktualnych przyjemnościach – zupełnie, jakby nadal był dzieckiem. Trudno jest mu wybiegać w przyszłość i poważnie podchodzić do planów. Zamiast tego woli przedłużać okres beztroski i unikać wiążących deklaracji. Piotruś Pan często wybierze zabawę, zamiast wykonywania swoich obowiązków, a przyłapany na gorącym uczynku zacznie się tłumaczyć i obiecywać poprawę. W rzeczywistości jednak, mimo próśb i nalegań otoczenia, zupełnie nie chce zmieniać swojego podejścia do życia.

Jak wygląda związek z Piotrusiem Panem?

Kobieta, która wiąże się z Piotrusiem Panem, często przybiera wobec niego rolę matki. Nie może liczyć na niego jak na równorzędnego partnera, więc zaczyna prośbami lub groźbami nawoływać go do wzięcia większej odpowiedzialności za swoje życie.

Czasami, pod wpływem nacisków otoczenia, mężczyzna ten wchodzi w poważny związek i decyduje się na dzieci. Większość odpowiedzialnych zadań spada wtedy na jego partnerkę. W innych przypadkach Piotruś Pan odwleka perspektywę poważnych deklaracji i założenia rodziny, bo nie chce, żeby jego w jego beztroskim życiu zaszły jakieś zmiany.

Co robić, gdy Twój związek nie rusza do przodu?

Jeśli mężczyzna (mimo łączącego go z Tobą uczucia) ciągle odwleka sprawy, które wniosłyby wasz związek na wyższy poziom, możesz mieć do czynienia z Piotrusiem Panem. Taki partner najczęściej zarzeka się, że mu na Tobie zależy, jednak mimo waszych ustaleń, nie bierze odpowiedzialności za swoje słowa. Zamiast odkładać pieniądze na mieszkanie, kupuje kolejne gadżety lub organizuje męskie wyjazdy. Lekceważy również domowe obowiązki, przedkładając nad nimi swoją rozrywkę. Jeśli tego typu zachowania pojawiają się notorycznie, musisz wiedzieć, że Twoje prośby mogą niewiele zdziałać… Najlepiej zrobisz, gdy postawisz sprawę jasno i nie dasz się dalej zwodzić. Kiedy zależy Ci na odpowiedzialnym i równym sobie partnerze, lepiej nie tracić czasu na osobę, która tak naprawdę nie zamierza się zmienić.