w

3 najważniejsze kroki do zmiany swojego życia na lepsze!

Choć każdy człowiek pragnie szczęścia, nie każdemu udaje się iść przez żyje z radością i uczuciem spełnienia. Trudności życia codziennego, zawodowe wyzwania lub nieoczekiwane wydarzenia na świecie, niejednego przyprawiły o stan rezygnacji i zniechęcenia. Warto jednak wiedzieć, że dwie osoby, znajdujące się w dokładnie takiej samej sytuacji życiowej, mogą zupełnie inaczej poradzić sobie z niesprzyjającymi okolicznościami. Kiedy jedni stoją w miejscu i skupiają się na wszelkich negatywach, inni obierają strategię, dzięki której nadal są szczęśliwi.

fot. pixabay.com

Jakie kroki możesz podjąć, aby zmienić swoje życie na lepsze?

Zostaw przeszłość za sobą

Rozpamiętywanie przeszłości i myślenie w kategoriach „Co by było gdyby…” nikomu nie przynosi nic dobrego. Nikt nie jest w stanie zmienić przeszłych wydarzeń, dlatego jedynym właściwym działaniem jest zostawienie za sobą tego, co było. Jeśli nadal przeżywasz bolesne wydarzenia z przeszłości lub zastanawiasz się, jak potoczyłoby się twoje życie, gdybyś dokonał innych wyborów, musisz wiedzieć, że zachowując się w ten sposób nigdy nie ruszysz do przodu. Pamiętaj, że nie masz wpływu na to, co było, ale masz olbrzymi wpływ na wszystko, co dzieje się tu i teraz. To właśnie na teraźniejszości skupiaj zatem całą swoją uwagę.

Myśl o sobie dobrze

Nic tak nie wpływa na pogorszenie samopoczucia, jak myślenie o sobie w samych negatywnych kategoriach. Kiedy w twoich myślach ciągle są obecne krytyczne uwagi na własny temat, trudno ci będzie z zapałem podejść do codziennych wyzwań. Osoby, które uważają siebie za mało zdolne, nieurodziwe lub po prostu gorsze od innych, zazwyczaj nie sięgają w swoim życiu po to, co najlepsze. Trudno im awansować w pracy i spełniać swoje najskrytsze marzenia. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy te same osoby zaczynają traktować siebie z szacunkiem i zauważać swoje pozytywne strony. Rzeczy, które wydawały się niemożliwe, nagle zaczynają jawić im się jako te, które są niemal w zasięgu ręki. Jaki z tego wniosek? Myśl o sobie dobrze, a perspektywa, jaką przyjmujesz, zmieni się nie do poznania.

Świadomie dobieraj ludzi

Ludzie, którzy cię otaczają mają olbrzymi wpływ na to, jak wygląda twoje życie. Znasz zapewne powiedzenie „Z kim się zadajesz, takim się stajesz”. Pamiętaj, że jest w nim sporo racji! Otaczanie się ludźmi, którzy niemal wysysają z ciebie energię, nie wierzą w twoje możliwości lub cały dniami narzekają, ma kolosalny wpływ na twoje samopoczucie i zachowanie. Świadomie dobieraj ludzi, z którymi spędzasz czas. Zrezygnuj z toksycznych znajomości i wybieraj te osoby, które mają na ciebie pozytywny wpływ. Zobaczysz, jak zmieni się twoja energia!