w

Związek z dużo starszym facetem. Co na pewno usłyszysz od innych?

Ludzie uwielbiają wtrącać się w życie innych. Często sami mają niepoukładane sprawy osobiste, ale to nie odbiera im chęci do tego, by komentować to, co robią ich bliżsi czy dalsi znajomi, albo ludzie, których zupełnie nie znają. Bardzo gorącym tematem do dyskusji jest zawsze… związek z dużo starszym facetem.

Zakochujesz się, partner daje ci poczucie bezpieczeństwa, doskonale się dogadujecie, ale nie zmienia to faktu, że w oczach innych i tak nie osiągniesz pełni szczęścia.

Co na pewno usłyszysz od innych, gdy wejdziesz w związek z mężczyzną np. 20 lat starszym?

To już nie ma facetów w twoim wieku? Poszukaj kogoś innego!

No jasne, że są. Ale ty wśród nich nie znalazłaś nikogo, z kim mogłabyś (twoim zdaniem) stworzyć związek. Udało ci się za to zrobić to z dużo starszym od ciebie mężczyzną. I dla ciebie wszystko byłoby w porządku, gdyby nie plotki dookoła. Po prostu je olej. To twoje życie i twoje szczęście.

A jak ty się zestarzejesz i on znajdzie sobie młodszą?

Istnieje przekonanie, że skoro facet związał się z dużo młodszą od siebie kobietą, to na pewno tylko w takich gustuje. I oczywiste jest, że gdy ty się zestarzejesz, to on cię zostawi i poszuka sobie innej. Z całą pewnością tak będzie!  Czy aby na pewno? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz.

Jeżeli czujesz, że to miłość, to idź w to. Każdy związek może skończyć się źle. Jednak gdybyśmy tylko tak do tej kwestii podchodzili, to nie wiązalibyśmy się z innymi.

On ma dzieci w twoim wieku!

Hmmm… Skoro jest dużo starszy, to jest to bardzo typowe. Możesz to przekuć na zaletę – jest duża szansa, że dogadasz się z jego dziećmi. Kto wie, może nawet się zaprzyjaźnicie?

Jak ty będziesz w sile wieku, to on będzie starym dziadem!

Może będzie, może nie będzie. Starość to przede wszystkim nie wiek, a podejście do życia, zdrowie i siła. Jeżeli twój partner cię zauroczył, to jest duża szansa, że nawet w podeszłym wieku będzie rozpalał w tobie ogień. Poza tym nie ma co za bardzo wybiegać w przyszłość. Ciesz się życiem 🙂

Każdy ma prawo do swojej opinii, ale przede wszystkim ty masz prawo do swojego życia. Zatem ciesz się codziennością i kochaj, bo miłość jest piękna!

Sprawdź także: Po czym poznać, że jesteś silniejsza niż myślisz?