w

5 drobnych, codziennych nawyków, które wpłyną na ciebie pozytywnie

Co zrobić, by żyło się lepiej? Większości osób w tym momencie nasuwa się bardzo rozbudowana odpowiedź. By być szczęśliwszym na pewno trzeba wiele w życiu zmienić, dużo zrobić, a najlepiej dokonać wielkich rewolucji.

Nic bardziej mylnego! A już na pewno prawdą nie jest to, że nie można polepszyć jakości życia drobnymi zmianami. Podpowiadamy, co warto wdrożyć do swojej codzienności, by jakość naszej codzienności zdecydowanie się poprawiła.

Książka
Fot. Unsplash.com

1. Ścielenie łóżka

Zapytasz – ale jaki to ma wpływ na moją codzienność? Teoretycznie żadną, ale w praktyce wygląda to już inaczej. Ścielenie łóżka zajmuje krótką chwilę, ale jest czynnością dokonaną. Już na samym początku dnia masz zaliczony sukces. Drobny, ale jednak sukces! Podobno bogaci ludzie, odnoszący sukcesy zawsze ścielą łóżko.

Z drugiej strony o wiele lepiej funkcjonuje się w przestrzeni, w której jest posprzątane. Zwinięta i pomięta kołdra niekoniecznie zachęca do dalszych aktywności. Warto spróbować!

2. 5 minut czytania

Ciągle nie masz czasu na czytanie? Chciałbyś/Chciałabyś czytać więcej w ciągu dnia, ale nie możesz złapać na to ani chwili? Nastaw budzik 5 minut wcześniej. 5 minut! I koniecznie, gdy tylko zadzwoni alarm, nie włączaj drzemek, tylko sięgnij po książkę. Jeszcze w ciepłym łóżku przez 5 minut poczytaj. Gdy zsumujesz te 5-minutowe sesje w miesiącu to robi się już całkiem niezły czas.

Lepiej czytać tylko przez tę chwilę niż w ogóle, prawda? Czytanie pomoże ci też pobudzić umysł zaraz po wstaniu.

3. Nawodnienie się

Niezależnie od tego czy lubisz wodę z cytryną, czy samą wodę (ciepłą lub zimną), warto także od niej zacząć dzień. Nawodnienie po całej nocy jest kluczowe dla naszego samopoczucia. Wpływa na nas pozytywnie nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Oczywiście nie trzeba nikomu przypominać, że kluczowe dla dobrego funkcjonowania jest także picie wody w ciągu dnia.

Woda
Fot. Unsplash.com

4. Poranek z mediami społecznościowymi – nie!

Rano, zaraz po przebudzeniu albo wstaniu, sięgasz po telefon i scrollujesz media społecznościowe? Tracisz tylko czas, który mógłbyś przeznaczyć na ciekawsze rzeczy – wspomniane już czytanie książki czy po prostu medytację, która pozytywnie nastroi cię na cały dzień. Odłóż telefon, on nie jest ci teraz potrzebny do szczęścia. Nawet sobie nie wyobrażasz, ile czasu zaoszczędzić.

Drobne zmiany, a jak bardzo mogą mieć duży wpływ na naszą codzienność. Warto zacząć wprowadzać je nie od nowego miesiąca, ale tu i teraz. Powodzenia!

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteś silniejsza niż myślisz?