w

Związek na odległość – co zrobić, by go nie zepsuć?

Związek na odległość to nadal coś powszechnego. Nawet w dobie pandemii nie brakuje par, które są razem, ale jednak osobno. Zresztą pojawienie się COVID-19 rozdzieliło wiele par. Czy związek na odległość skazany jest na porażkę? Oczywiście, że nie. Trzeba się jednak wyjątkowo postarać, by ta relacja miała rację bytu. Co zrobić, by takiego związku nie zepsuć? Podpowiadamy!

Ustalcie zasady i granice

Tak, to wydaje się oczywiste, ale niestety w tym temacie często występuje niedogadanie. Porozmawiajcie na spokojnie o tym, kiedy i jak będziecie się kontaktować. Podzielcie się swoimi planami zajęć. To ważne, by o konkretnych porach sobie nie przeszkadzać. Częsty kontakt jest wskazany, to on buduje relację, trzeba jednak pamiętać, że zbyt dużo telefonów może sprawić, że druga strona poczuje się osaczona. Porozmawiajcie też o relacjach z innymi. Czasem warto wypowiedzieć na głos, gdzie jest granica.

związek na odległość
fot. pexels.com

I najważniejsze – jakie macie plany? Jak widzicie Wasz związek za pół roku, za rok, za dwa? Kiedy nadejdzie moment, że będziecie razem na stałe? Często wiadomo to od razu (np. gdy jedna ze stron wyjeżdża na półroczny kontrakt), ale czasem są to rzeczy, które trzeba dookreślić. Raczej mało kto planuje żyć w związku na odległość na stałe. Nie zapomnijcie również ustalić, kiedy będziecie się spotykać. Tak, żeby było na co czekać, prawda? 🙂

Zmieńcie podejście

Często związek na odległość jest powodem do ogromnego smutku, wręcz załamania. Warto zmienić podejście! Wcale nie musi być tak źle. Warto patrzeć pozytywnie i potraktować ten czas, jako przejściowy. Poza tym nie da się ukryć, że życie w związku na odległość pozwoli zweryfikować, jak silna jest Wasza relacje. Pomyślcie, że inne pary nie mają możliwości poddać się takiemu testowi.

Podtrzymujcie gorącą atmosferę

Nie da się ukryć, że kwestie intymne są niezwykle istotne w związku. Na odległość nie możecie uprawiać miłości (chyba, że przez kamerkę), więc warto podtrzymywać gorącą atmosferę dwuznacznymi wiadomości.

A Wy jakie macie podejście do związków na odległość?

Zobacz także: Złe nawyki kobiet, których nie lubią faceci