w

Dlaczego faceci nie umieją odchodzić, czyli zrywanie przez Messengera

„Zabierz swoje rzeczy z mojego mieszkania”

Daria i Paweł byli małżeństwem. Ostatnio przechodzili kryzys, ale postanowili odpocząć od siebie chwilę, a potem pójść na terapię. Kochali się i zależało im na tym, by utrzymać ten związek. Tydzień po ich ostatniej, bardzo krótkiej zresztą, rozmowie, Paweł napisał wiadomość na Messengerze.

„Myślę, że powinniśmy się rozstać. Ja tego chcę. Zabierz swoje rzeczy z mojego mieszkania” – dla Darii to był strzał prosto w serce. Stało się tak jak chciał. Nigdy już nie porozmawiali, nawet przed i po rozprawie rozwodowej. Szybki rozwód, bez orzeczenia o winie.

SMS
fot. unsplash.com

„Chcę się rozstać”

Kasia i Piotrek byli ze sobą 2 lata. Mieszkali razem w wynajmowanym mieszkaniu. Byli ze sobą bardzo blisko, planowali ślub i dzieci. Kasia nie zauważyła, by coś między nimi zaczęło się psuć. Wręcz przeciwnie. Nie mogła wyjść z szoku, gdy w pracy zobaczyła wiadomość od Piotrka. „Chcę się rozstać. Daj znać, jak będziesz u rodziców, wtedy przyjadę po rzeczy”. Natychmiast do niego zadzwoniła, ale nie odebrał. Potwierdził tylko w wiadomości, że jego decyzja jest ostateczna.

Przynajmniej wiesz, na czym stoisz

Obaj panowie mieli kochanki. Zdradzali swoje partnerki od dawna. Nie mieli odwagi, by prosto w twarz powiedzieć, że odchodzą do innej. Daria i Kasia dowiedziały się o tym później, najczęściej od rodziny albo przyjaciół. Szukały kontaktu, chciały wytłumaczenia. Paweł i Piotrek nie mieli jednak zamiaru porozmawiać. Po prostu stchórzyli.

Twój facet napisał Ci w wiadomości na Messengerze albo w SMS-ie, że chce się rozstać? Masz dwa wyjścia: albo odpuścić i już nigdy nie dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi, albo próbować kontaktu. To drugie może być trudne. Skoro mężczyzna nie miał odwagi o decyzji rozstania powiedzieć prosto w oczy, to najpewniej trudno mu będzie prowadzić z Tobą szczerą dyskusję.

Tak, to boli, jest niezrozumiałe. Napisać jest łatwiej. Przynajmniej wiesz, na czym stoisz. Chyba, że chcesz o niego walczyć, ale czy rzeczywiście zależy Ci by być z osobą, która nie ma odwagi o tak ważnej decyzji powiedzieć w twarz?

Zobacz także: 3 sygnały, że ten związek nie jest dla Ciebie