w

Zostawiłem ją i szybko tego pożałowałem. Na powrót było za późno

Magda była moją drugą miłością. Dzisiaj z perspektywy wiem, że było mi z nią najlepiej i byłem głupcem, że ją zostawiłem. Wtedy czułem, że mogę trafić lepiej. Dziś jednak wiem, że były to mrzonki. Opamiętałem się szybko, ale niestety było już za późno.

toksyczne osoby
Fot. Pexels.com

Byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie

Poznaliśmy się w pracy. I ja i ona dopiero zaczynaliśmy swoją karierę zawodową. Od razu się polubiliśmy. Bardzo mi się podobała, ale byłem wtedy w innym związku. Nasze drogi zawodowe szybko się rozeszły. Madzia poszła do innej firmy, a ja zostałem w tej pierwszej i piąłem się po szczeblach, osiągając coraz bardziej prestiżowe i coraz lepiej płatne stanowiska. Przestało mi się układać z ówczesną partnerką, Matyldą. W międzyczasie na jednym ze szkoleń znowu spotkałem Magdę. Poczułem, że albo zadziałam teraz, albo nigdy. Umówiliśmy się na kawę i już wiedziałem, że zrobię wszystko, aby z nią być. Szybko zerwałam z Matyldą, która również czuła, że nasza relacja chyli się ku końcowi. Niemal natychmiast zamieszkałem z Madzią i byłem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Naciski na dom i rodzinę

Układało nam się jak to na początku, po prostu wspaniale. Snuliśmy plany od domu, rodzinie. Po kilku miesiącach oświadczyłem się jej, a ona z ogromną radością wypisaną na twarzy powiedziała TAK. Wkrótce jednak zaczęła bardzo naciskać na dzieci. Mówiłem, że nie jestem jeszcze gotowy, ale że z pewnością przyjdzie na to czas. Miałem około 30 lat, a Madzia była 3 lata młodsza. Miała zatem czas, byliśmy naprawdę bardzo młodzi. Tak minęły kolejne 2 lata opartej na zaufaniu i miłości relacji. Po tym czasie w pracy zdecydowanie przestało mi się układać, a ciągłe naciski na rodzinę i budowę domu zaczęły wyprowadzać mnie z równowagi.

„Musimy się rozstać”

W końcu nie wytrzymałem i powiedziałem Magdzie, że zdecydowanie rozmijamy się w naszych oczekiwaniach i musimy się rozstać. Była w szoku, ale przełknęła to. Zawsze była bardzo honorowa i wiedziałem, że nie będzie na mnie naciskać. Przestaliśmy ze sobą mieszkać, a ja skupiłem się na pracy. Bardzo jednak tęskniłem za Magdą i już po kilku tygodniach wiedziałem, że popełniłem największy błąd swojego życia. Zacząłem się do niej odzywać, a ona ciągle mnie zbywała. Tym razem ja naciskałem i ciągle dostawałem kosza. Wkrótce dowiedziałem się, dlaczego odpisuje mi półsłówkiem, wiecznie zrzuca telefon, albo po prostu nie odpowiada na moje sms-y. Była w ciąży i planowała ślub z innym. Nigdy nie poczułem już większego bólu w swoim życiu.

Błogość i satysfakcja

Dziś zerkam czasem na jej profil na Facebooku i widzę, że jest szczęśliwa. Chyba że, jak to często bywa w mediach społecznościowych, to tylko fałszywy obraz. Nie wydaje mi się jednak. Znam ją i widzę wypisane na jej twarzy błogość i satysfakcję. Ma już dwójkę dzieci i wymarzony dom – czyli to o czym tak bardzo marzyła. A mi pozostaje już tylko wzdychać do niej i do naszych przeszłych planów.