w

Zazdrość o jego byłe. To nie ma sensu!

Okazuje się, że zazdrość o byłe partnerki swoich wybraków to bardzo częsta przypadłość wśród kobiet. Te we krwi mają konkurowanie z innymi kobietami, nawet tymi, które z racjonalnych powodów nie są dla nich żadną konkurencją.

Ten typ zazdrości bywa jednak bardzo destrukcyjny dla związku i zazwyczaj jest pierwszym krokiem na drodze ku jego rozpadowi. Podpowiadamy, jak radzić sobie z zazdrością o przeszłość naszego faceta!

Zazdrość o byłe – popatrz na siebie!

Zazdrość nigdy nie jest dobrym doradcą, a szczególnie zadręczanie się myślami o byłych kobietach naszych partnerów. Myślenie o tym, że on jeszcze niedawno kochał i był szczęśliwy z inną potrafi być naprawdę destrukcyjna nie tylko dla Twojej samooceny, ale w rezultacie i dla całej Waszej relacji.

Pierwszym krokiem dla pozbycia się zazdrości o byłe jest przeanalizowanie własnej przeszłości. Zauważ, że Ty też byłaś wcześniej w innych związkach i zawierałaś je z miłości. Zapewne z każdym z byłych planowałaś wspólną przyszłość i przy każdym z nich byłaś szczęśliwa.

Druga sprawa to docenienie siebie i swojej wyjątkowości. Porównywanie się z byłymi jest naprawdę irracjonalne. W tym momencie znajdujesz się tu i teraz. Jesteś piękna, mądra i jedyna w swoim rodzaju i właśnie dlatego Twój facet postanowił żyć u Twego boku. Nie zepsuj tego!

Na koniec najważniejsza sprawa – samoakceptacja. Zaakceptuj siebie! Pokochaj siebie! Dostrzeż własne zalety! Jesteś piękna, wyjątkowa, dobra, mądra, inteligentna i jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu! Rozwijaj swoje pasje, zarabiaj na siebie, spełniaj marzenia i wyznaczaj coraz to odważniejsze cele. I przede wszystkim – nigdy nie uzależniaj własnego szczęścia od drugiej osoby! Żyj dla siebie, a niebawem się okaże, że cały świat jest u Twoich stóp!

zazdrość o byłe

Zauważ, że on teraz jest z Tobą!

Zdarza Ci się porównywać do byłych partnerek swojego faceta? Myślisz sobie, że jesteś mniej atrakcyjna, masz grubsze i krótsze nogi, większy nos, mniejsze piersi, niższe wykształcenie lub mniej zarabiasz? A czy pomyślałaś kiedyś, że on z jakiegoś powodu wybrał właśnie Ciebie? Bez wątpienia jesteś dla niego wyjątkowa i w tym momencie najważniejsza. Teraz to właśnie Ciebie kocha, właśnie z Tobą jest, właśnie przy Tobie jest szczęśliwy i właśnie z Tobą wiąże swoje plany!

Czy pomyślałaś o tym, że rozstania nigdy nie dzieją się bez przyczyny. Że każdy kolejny związek czegoś nas uczy i zarazem każdy następny partner wybierany jest z większą uwagą? Można by więc wysnuć wniosek, iż to właśnie Ty jesteś najlepszą ze wszystkich jego dotychczasowych kobiet! Nie pozwól sobie, aby o tym zapomnieć! Żyj tu i teraz, odrzuć przeszłość, bo jej rozpamiętywanie może zniszczyć nie tylko Twoją teraźniejszość, ale i przyszłość.

I na koniec – rozwijaj się, ucz, doskonal! Nie pozwól sobie na stanie w miejscu. Taka postawa da Ci dobre podłoże do tego, aby już nigdy nie musiała się pojawić, jakaś inna, która będzie wynikiem nauki na Waszych wspólnych błędach!