w ,

Zanim kogoś pokochasz, pokochaj siebie!

Wiele osób uważa, że do szczęścia brakuje im tylko drugiej połówki. Czują się niespełnione, niedowartościowane, mają zaniżoną samoocenę, ale rozwiązania tych wszystkich niedoskonałości uparcie upatrują w kimś innym, kto jeszcze się nie pojawił w ich życiu. A sekret udanego związku i dobrego samopoczucia samemu jest zupełnie inny. Ty też tak masz? W takim razie pokochaj siebie i zobacz, jak wszystko samo zacznie się układać!

pokochaj siebie
Fot. Pexels.com

Miłość do kogoś a miłość do siebie

Nadal nie rozumiesz zależności między miłością do samej siebie a miłością do kogoś? Wystarczy, że obalimy mit o samotnej połówce jabłka. Nikt nie rodzi się bowiem połówką, ale całością – skończoną i mającą takie samo prawo do szczęścia jak inni. Związek z drugą osobą nie jest więc wypełnieniem jakiegoś deficytu, ale wartością dodatkową, która pozwala Ci dzielić się swoim szczęściem.

Jeśli sama siebie kochasz i szanujesz, znasz swoje zalety i mocne strony oraz wiesz, że zasługujesz na to, co najlepsze, to z większym prawdopodobieństwem to dostaniesz!

miłość do siebie
Fot. Pexels.com

Niska samoocena a związek

Niska samoocena bardzo przeszkadza w nawiązaniu zdrowej i satysfakcjonującej relacji. Po pierwsze dlatego, że potwierdzenia swojej wartości szukasz u innych. To oni o niej decydują i przyznaj, że to nie jest komfortowa sytuacja. W jednej chwili ktoś, kto Cię odtrąci, może przekonać Cię, że nie zasługujesz na miłość wcale.

Po drugie, Twoja niska samoocena jest obciążeniem dla partnera. Ma wrażenie, że ciąży na nim ogromna odpowiedzialność: za Twoje szczęście i poczucie własnej wartości. A przecież to w Twoim interesie jest, by zależały one wyłącznie od Ciebie!

Pokochaj siebie – to klucz do sukcesu

Dlatego tak ważne jest, żebyś najpierw pokochała siebie, a dopiero potem drugą osobę. W ten sposób zarówno Ty, jak i ona czerpiecie większą satysfakcję z waszej relacji.

Doceń swoje cechy i umiejętności, naucz się być szczęśliwa sama ze sobą, zachowaj niezależność i dbaj o siebie tak, jak dbałabyś o ukochaną osobę. Inni od razu to dostrzegą i tym bardziej będą chcieli znaleźć się w pobliżu Ciebie!