w

Intuicja – sprawdź czy ją masz i zacznij ją trenować!

Nie każdy jest nią tak samo obdarzony, ale ten, kto jest, ma wyjątkowe zdolności przewidywania okazji i niebezpieczeństw, a także wyczuwania nawet ukrytych emocji i intencji. Intuicja, bo o niej mowa, to cecha o niezwykłym potencjale, która może pomóc, ale niekiedy też zaszkodzić. Dowiedz się, jak intuicję w sobie odkryć i jak ją trenować, by stała się Twoim życiowym doradcą.

Alan Sobkowicz w obiektywie Piotra Jarugi

Czym jest intuicja?

Intuicja to zdolność do przeczuwania, zwana niekiedy szóstym zmysłem czy wewnętrznym kompasem. Nie ma nic wspólnego ze zjawiskami paranormalnymi, a naukowcy nie zaprzeczają jej istnieniu, choć wciąż niewiele o niej wiedzą. Niemniej jednak nie każdy rodzi się z wyjątkową intuicją, a większe predyspozycje do niej mają kobiety.

Intuicja powoduje, że wyczuwamy zagrożenie, szansę, czyjeś intencje i emocje. Nie bazujemy jednak na doświadczeniu z przeszłości ani na obserwacjach. Po prostu coś nam podpowiada, że nasze przeczucie się nie myli.

Czy masz wyjątkową intuicję?

Odpowiedz sobie na pytanie, czy często zdarza Ci się, że ogarnia Cię jakieś przeczucie, którego nie umiesz wyjaśnić. To może się przytrafić podczas podejmowania decyzji albo przy okazji poznawania nowej osoby. Coś Ci mówi, że powinnaś wybrać tak, a nie inaczej czy że znajomość z tą osobą nie przyniesie Ci nic dobrego.

Przeczucie może dotyczyć konkretnej sytuacji, np. masz przekonanie, że coś Ci się uda albo że nadszedł idealny moment, żeby coś zrobić. Ale intuicja może odezwać się też niespodziewanie, w postaci przeczucia, że ktoś Cię potrzebuje albo dzieje się coś złego.

Alan Sobkowicz w obiektywie Piotra Jarugi

Jak ćwiczyć intuicję?

Przede wszystkim intuicji nie zawsze trzeba bezgranicznie wierzyć. Wiele razy Twoje przeczucia, nawet te najbardziej niewytłumaczalne, sprawdzały się, ale nie możesz polegać na nich, gdy ryzyko jest zbyt duże.

Niemniej jednak intuicję warto ćwiczyć, bo przyda Ci się choćby w kontaktach z ludźmi i przy podejmowaniu decyzji. W tym celu warto medytować i oddawać się refleksji w samotności, by lepiej poznać własne emocje. Poza tym stań się uważnym obserwatorem i jeśli to możliwe, sprawdzaj często swoje przeczucia, by nie stały się one lękami czy uprzedzeniami.