w

Partner po rozwodzie – obalamy najczęstsze mity!

Partner po rozwodzie nie budzi zaufania otoczenia. Związek z mężczyzną z przeszłością stawia wiele wyzwań, ale trzeba umieć odeprzeć różne uprzedzenia. Poniżej obalamy najczęściej krążące mity na temat rozwodników. Pamiętaj jednak, że każda sytuacja wymaga indywidualnej oceny!

partner po rozwodzie
Fot. Pexels.com

Z rozwodnikiem musi być coś nie tak

O partnerach po rozwodzie zwykło się niepochlebnie mówić „facet z odzysku”. Taki, który już raz miał szansę się sprawdzić, ale mu się nie udało. Skoro ktoś go odtrącił, nawet jeśli to była żona, która zostawiła go dla kogoś innego, to znaczy, że coś musi z nim być nie tak. Ma ukryte wady, denerwujące nawyki, jest nieuczciwy albo nieodpowiedzialny, ewentualnie zmaga się z nałogiem.

Tego oczywiście nie można z góry wykluczyć. Ale czy równie surowo byłby oceniony facet, który zakończył nieformalny związek?

Partner po rozwodzie popełnia dawne błędy

Kolejny pół-mit. Czy rozwodnik popełni w związku z Tobą te same błędy, co ze swoją byłą żoną? Niekoniecznie. Faceci, którzy często zmieniają partnerki, niekiedy robią to zupełnie bezrefleksyjnie i nie zależy im na zrewidowaniu własnej postawy. Ale rozwód to doświadczenie na ogół dużo poważniejsze. Skłania do przyjrzenia się sobie i swojemu życiu. Może się okazać, że partner po rozwodzie będzie miał wręcz większą motywację do tego, by nie powtórzyć błędów z przeszłości.

związek z rozwodnikiem mity
Fot. Pexels.com

Partner po rozwodzie wciąga Cię w swoją przeszłość

Związek z rozwodnikiem nie musi oznaczać, że częścią Twojej codzienności stanie się relacja partnera z byłą żoną i wszystkie konsekwencje jej towarzyszące. Owszem, jeśli partner ma dzieci z poprzedniego związku, będziesz musiała się do tego ustosunkować.

Nie powinien Cię jednak wciągać w swoją walkę z byłą żoną, wymagać od Ciebie nawiązywania z nią jakiegoś rodzaju znajomości czy obciążać Cię dawnymi problemami. Oczywiście pod warunkiem, że definitywnie zamknął poprzedni rozdział.

Rozwodnik będzie nieufny i zamknięty na przyszłość

Wiele mówi się o tym, że partner z przeszłością może być nieufny w kolejnym związku. Zwłaszcza jeśli przeżył miłosne rozczarowanie. Istnieje też obawa, że nie będzie chciał np. założyć z Tobą rodziny i ogólnie nie będzie się liczył z tym, że na swoim etapie życia możesz mieć inne potrzeby i oczekiwania niż on.

Prawda jest taka, że jeśli na bieżąco szczerze ze sobą rozmawiacie i słuchacie się nawzajem, takie problemy się nie pojawiają albo zostają od razu rozwiązane. Wystarczy, że okażesz zrozumienie i jasno wyrazisz swoje potrzeby.