w

W życiu niczego nie żałuj i wybieraj siebie

Nie trwa długo, a w czasie jego trwania popełniamy błędy i podejmujemy też dobre decyzje. Życie. Doświadcza nas, uczy, krzywdzi i uszczęśliwia. Nie ma jednak w nim czasu na rozpamiętywanie i samobiczowanie. Jeśli podejmiesz jakąś decyzję, nie cofniesz czasu, a więc nie żałuj.

Żyj tu i teraz

Popełniamy błędy, bo jesteśmy tylko ludźmi. Czy jednak warto się nad nimi rozdrabniać tak, jak to mamy w zwyczaju? Zdecydowanie nie. Najważniejsze jest życie tu i teraz. Bądź dla siebie dobry i naucz się sobie wybaczać błędy i złe decyzje. Tylko od Ciebie zależy, jakie samopoczucie będzie Ci przy tym towarzyszyło. Przeszłości nie jesteś w stanie już zmienić, ale możesz zmienić przyszłość. Chodzi o to, jak traktujesz siebie na co dzień. Są rzeczy, których po prostu nie warto żałować. Można jedynie uczyć się na błędach… i tyle.

Czego nie warto żałować?

  1. Popełnionych w młodości błędów, które uczą nas w przyszłości.
  2. Decyzji, nazywanych powszechnie „głupimi”.
  3. Bycia spontanicznym.
  4. Szalonych akcji.
  5. Nie zawsze trafnych wyborów.
  6. Wygłupów.
  7. Lekkomyślności.
  8. Braku przewidywalności.
  9. Niedoświadczenia.
  10. Przysłowiowego „walenia z grubej rury”.

Co robi z nami żal?

Jego najgorszą cechą jest zatrzymywanie nas w pewnym momencie i blokowanie. Żal sprawia, że nie możemy ruszyć dalej. Paraliżuje nas, odbiera tożsamość, odwagę i chęć realizowania dalej swojej ziemskiej misji. Żal to trochę żałoba, ale nad daną sytuacją. Tkwiąc w żalu i rozpamiętując to, czego już nie cofniemy, zapominamy, że życie toczy się dalej. W tym momencie omija nas wiele dobrego, bo zatrzymaliśmy się w czasie, w przeszłości. Oczywiście swój żal każdy przechodzi w określony sposób, ale nie może on zdeterminować całego naszego życia.

We głęboki oddech i… żyj!

Nie prześpij swojego życia. Czerp z niego ile możesz, wyciskaj jak cytrynkę. Nie oglądaj się za siebie, bo to nic nie da. Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż do końca życia zastanawiać się, co by było gdybym spróbował… ale nie spróbowałem. To Ty decydujesz, jakie wspomnienia będziesz kolekcjonować w swoim krótkim życiu.