w

Ukryte przekonania, które nie pozwalają żyć pełnią życia. Czy też je posiadasz?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Każdy człowiek głęboko w podświadomości ma zapisane przekonania, którymi według niego rządzi się świat. To właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za podejmowane decyzje i wybierane w życiu ścieżki. Kształtują się już od wczesnego dzieciństwa, wpajane przez rodziców i najbliższe otoczenie. W późniejszych etapach mogą się utrwalać lub zmieniać, w zależności od wpływów środowiska, w jakim przebywamy.

Kiedy przekonania są pozytywne i budujące, możemy śmiało kroczyć przez życie i osiągać sukcesy. Jeśli jednak w naszej podświadomości zakorzeniły się głównie negatywistyczne „prawdy” na temat funkcjonowania świata, będą one skutecznie hamować nasz rozwój.

Jakie przekonania niekorzystnie wpływają na nasze życie?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Na każdym kroku czyhają na mnie niebezpieczeństwa

Świadomość zagrożeń i niebezpieczeństw jest bardzo ważna. Dzięki niej jesteśmy w stanie ustrzec się przed różnego rodzaju problemami lub wypadkami. Kiedy jednak unikamy całkiem zwyczajnych aktywności z obawy przed tym, że coś może nam się stać, mamy spory problem. Nieuzasadniony lęk skutecznie blokuje chęć podejmowania nowych wyzwań, co sprawia, że człowiek ciągle „stoi w miejscu”.

Życie jest niesprawiedliwe

Nie da się ukryć, że los nie każdego człowieka obdarował w ten sam sposób. Mimo tego ludzie znacząco różnią się w postrzeganiu tego zjawiska. Ci, którzy pielęgnują w sobie poczucie niesprawiedliwości i z zazdrością patrzą na innych, nie pozwalają sobie w ten sposób na osiągnięcie sukcesu.

Wszyscy mężczyźni są tacy sami

Generalizowanie nigdy nie jest dobre. Doświadczenia z domu rodzinnego lub osobiste przejścia z płcią przeciwną, mogą skłaniać nas do tworzenia różnego rodzaju sądów. Jeśli zbyt długo będziemy przy nich trwać, a każdego mężczyznę nawykowo postrzegać tak samo, uniemożliwi to spotkanie prawdziwej miłości.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Nie warto ufać ludziom

Przekonanie, że ludzie są źli i nie warto im ufać może mieć różne przyczyny. Niektórzy z nas wychowali się się w pełnym nieufności otoczeniu, a inni doświadczyli w swoim życiu olbrzymiej krzywdy. W każdym przypadku obawa przed kontaktami społecznymi znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Powoduje cierpienie z powodu braku bliskości, ale jednocześnie na tę bliskość nie pozwala.

Jeśli odnajdujesz u siebie te lub podobne przekonania, istnieje duże prawdopodobieństwo, że mają one destrukcyjny wpływ na twoje życie. Warto popracować nad swoim sposobem myślenia lub skorzystać z fachowej pomocy.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ