w

Zaradna, niezależna i… samotna? Czy mężczyźni boją się silnych kobiet?

Niezależna finansowo, obyta w świecie, pewna siebie. Mówi się o niej silna kobieta. Zazwyczaj po 30stce, wie czego chce i kolejno realizuje swoje plany. Tylko jeden wciąż nie może dojść do skutku – znalezienie prawdziwej miłości. Mężczyźni, których spotyka, wydają się być niedojrzali lub… przytłoczeni jej niezależnością.

Czy mężczyźni naprawdę boją się silnych kobiet?

Istnieją tacy, którzy rzeczywiście na życiową partnerkę wybierają osobę o nieco innym typie osobowości. Lubią czuć się silni i potrzebni, więc niezależność akcentowana na każdym kroku, budzi w nich mieszane uczucia. Nie jest to jednak jedyna słuszna odpowiedź, a samotność samowystarczalnych kobiet ma również inne źródła.

Kandydat szyty na miarę

Kobieta, która jest świadoma swoich potrzeb nie godzi się na półśrodki. W miłości również chce otrzymać to, czego chce. Nie zadowoli się więc pierwszym lepszym kandydatem, który zacznie o nią zabiegać. Czy można winić ją za zbyt wysokie wymagania?

Niekoniecznie. Jeśli jest przekonana, że w określonym typie związku nie będzie szczęśliwa, jej wybór wydaje się być słuszny. Może się jednak zdarzyć, że skupiona na wizji idealnego partnera, zbyt szybko skreśli wartościowego mężczyznę, który mógłby zyskać po głębszym poznaniu.

Siła, która przyciąga

Jako że nie można włożyć wszystkich przedstawicieli płci męskiej do jednego worka, są też tacy, których kobieca siła pociąga i fascynuje. Lubią partnerskie relacje i nie boją się, że ich zawodowe sukcesy zostaną przyćmione. Zazwyczaj jednak oni również mają silną osobowość, a dwa dominujące charaktery mogą stworzyć solidną mieszkankę wybuchową.

Pytanie, czy obie strony będą potrafiły ustąpić i pozwolić sobie na odrobinę (w swoim mniemaniu) słabości.

Czy silna kobieta jest z góry skazana na miłosną porażkę?

Na szczęście jest rzesza kobiet, które mimo uchodzenia za silne i niezależne, z powodzeniem realizują się w miłości. W czym tkwi sekret? Każdy mężczyzna pragnie być akceptowany i doceniony. Wielu z nich bez problemu wejdzie w związek z kobietą o wysokim statusie zawodowym, pod warunkiem, że w innych dziedzinach będą mogli wykazać się swoim męstwem.

Silna kobieta nie musi więc być samotna, choć nierzadko znalezienie odpowiedniego partnera może być dla niej nieco trudniejsze.