w

Tych rzeczy nigdy nie zmienisz w swoim partnerze, chociaż bardzo byś chciała

To jak to jest? Ludzie w końcu się zmieniają czy nie? Zdania są podzielone. Jedno jest jednak pewne – pewne kwestie w człowieku nigdy się nie zmienią.

Nie zmieni ich też druga osoba, choć uczucie pomiędzy tą dwójką było największe na świecie. O jakie rzeczy chodzi?

smutna dziewczyna
Fot. Unsplash.com

Przeszłość

Każdy ma jakąś przeszłość. Niektórzy lepszą, niektórzy gorszą. Jej już nie zmienimy. Możemy jedynie wpłynąć na to, jak te dawne doświadczenia odbieramy dzisiaj. Oczywiście pomóc może terapia, rozmowa z drugą osobą itd. Przeszłość, szczególnie ta negatywna, jednak zawsze w jakiś sposób będzie na nas wpływać.

Nie oznacza to jednak, że TYLKO negatywnie. Przy odpowiednim podejściu i ciężkiej pracy można wyciągać z niej już tylko pozytywne związki.

Zaburzenia osobowości i uzależnienia

Nigdy nie myśl, że tylko Ty możesz wyciągnąć kogoś z nałogu czy zaburzeń osobowości. Nie jesteś psychiatrą ukochanej osoby, a ona nie jest dla Ciebie pacjentem. Oczywiście możesz zachęcić tę osobę do pójścia na terapię, ale nie licz, że zmieni się tylko dzięki Tobie.

Bardzo bliska relacja z ojcem/matką

Mamy na myśli toksyczne związki z rodzicami, a tych przecież nie brakuje. Ciężko się z tego wyplątać, szczególnie wtedy, gdy dana osoba nie ma pojęcia, że w takiej relacji się znajduje. Nie licz na to, że Ty to zmienisz, bo nie zmienisz czyichś uczuć. Zresztą to nie jest Twoje zadanie.

Brak chęci do posiadania dzieci

Myślisz, że jesteś w stanie przekonać partnera do posiadania dzieci? Jeżeli nie chce, bo nie czuje takiej potrzeby, to przykro nam, ale nie masz na co liczyć. Jeżeli ktoś od początku relacji mówi, że nie zmieni w tej kwestii zdania, to nie ma sensu łudzić się, że będzie inaczej w przyszłości.

Brak szacunku

Do ludzi, do natury, do zwierząt. Jeżeli teraz tego w nim nie ma, to niestety – nagle to się nie zmieni. Takie kwestie jak brak szacunku wynosi się z domu. To silnie w kimś zakorzenione.

Zobacz także: Zazdrość o jego byłe. To nie ma sensu!