w

Twój ex ułożył sobie życie z inną i jest szczęśliwy. Jak to znieść?

Znajomi donieśli Ci, że Twój ex ułożył sobie już życie z inną kobietą? A może dowiedziałaś się tego z mediów społecznościowych? Rzeczywiście, takie wieści zazwyczaj trudno znieść. Szczególnie, gdy jesteś sama. Choć i tu nie ma reguły. Jak poradzić sobie z takimi informacji? Dla niektórych mogą być naprawdę bolesne i my to świetnie rozumiemy. Sprawdź nasze porady.

samotna kobieta
fot. pixabay.com

Nie wchodź na profile ex w mediach społecznościowych

Oczywiście łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Jednak rzeczywiście odpuszczenie sobie śledzenia go w mediach społecznościowych na pewno Ci pomoże. Po prostu załóż, że tego nie robisz i już. Szkoda na to czasu. To naprawdę nic nie zmieni, poza tym, że przysporzy Ci cierpienia i wiele niepotrzebnych myśli. Odpuść to.

Nie rozmawiaj o ex ze znajomymi

Jeżeli nadal macie wspólnych znajomych, to oczywiście niesłuchanie o ex może być bardzo trudne. Zawsze możesz jednak powiedzieć koleżankom i kolegom, aby Ci odpuścili. Nie rozmawiajcie o ex. Nie dopytuj o niego. A gdy ktoś zaczyna o nim mówić sam z siebie, utnij to. Przyjdzie jeszcze czas, że będziesz mogła takich opowieści słuchać bez zbędnych emocji. Uwierz nam. To jednak jeszcze nie ten moment. Pamiętasz powiedzenie, że czas leczy rany? Ono naprawdę jest prawdziwe!

Zajmij się czymś

Nie wrzucamy Cię od razu w ramiona innego mężczyzny. Skoro jeszcze nie jesteś w żadnym związku, to jeszcze nie ten czas. Przyjdzie moment, że się z kimś zwiążesz. Naprawdę – nic na siłę. Zajmij się czymś ciekawym. Poszukaj sobie hobby, może weź dodatkowe godziny w pracy? Nie leż i nie zamartwiaj się, a jeżeli naprawdę czujesz się bardzo źle – skorzystaj z pomocy psychologa. To żadne wstyd – wręcz przeciwnie!

Dbaj o siebie

Dbaj o siebie – fizycznie i psychicznie. Dobrze się odżywiaj, pij dużo wody, uprawiaj sporty. Nie chodzi o wielką metamorfozę, ale po prostu zdrowie. Rób sobie małe przyjemności – dbaj o swój komfort. Twoje zdrowie psychicznie jest tak samo ważne, jak psychiczne.

Powodzenia!

Sprawdź także: Czujesz się wypalona. Wyrwij się z błędnego koła!