w

Te 4 rzeczy zabiją Twój związek prawie natychmiast

Podobno połowa małżeństw kończy się rozwodem. Niezależnie od tego czy wierzymy statystykom czy nie to doskonale wiemy, że duża liczba związków jest nieszczęśliwa. Może na wet w Twoim otoczeniu są pary, gdzie rozwód lub rozstanie wisi w powietrzu. Nikt z nas, kiedy bierze ślub nie myśli o tym, żeby zrujnować sobie małżeństwo, wszyscy chcemy być szczęśliwi.

sfochowana kobieta
Fot. Unsplash.com

Dlaczego zatem część par gotuje sobie piekło na ziemi, które kończy się bolesnym rozstaniem. W tym artykule przedstawimy Ci 4 zachowania i nawyki, które mogą zniszczyć Wasz związek prawie na samym początku.

Krytyka

To normalne, że niektóre zachowania partnera nam się nie podobają i mówimy o tym głośno. Problem pojawia w momencie, kiedy zaczynamy krytykować się na każdym kroku. Do tego dochodzą słowa takie jak „Ty zawsze” lub „Ty nigdy”. Zamiast ciągle krytykować partnera postarajmy się skupić trochę na swoim zachowaniu. Ciągła krytyka z Twojej strony w pewnym momencie może sprawić, że Twój partner się od Ciebie oddali.

Obrona

Podobno to kobieta jest zazwyczaj tą stroną w związku, która ciągle krytykuje a to sprawia, że mężczyzna zaczyna się przed tą krytyką bronić. W pewnym momencie dochodzi do tego, że przestajecie się nawzajem rozumieć tylko ciągle na siebie krzyczycie. I tu znajdzie się miejsce na radę dla partnera. Zamiast podnosić głos w obronie zapytaj swoją partnerkę o jej uczucia. Nie jest to łatwe, ale na pewno pomoże Wam się w końcu dogadać.

Blokada

To kolejna rzecz, która leży po stronie mężczyzny. Polega ona na tym, że kiedykolwiek Twoja partnerka czegoś znowu od Ciebie chce Ty się od tego odcinasz. Przestajesz słuchać i uciekasz w telewizor, telefon albo gry. Dzieje się tak ponieważ czujesz się osaczony przez swoją kobietę. Jedyne co może Was uratować to przerwa. Wyjedź na weekend z kolegami, daj sobie czas, może jak wrócisz to uda Wam się w końcu spokojnie porozmawiać.

Wzgarda

Gdy w związku pojawia się lekceważenie i wzgarda to nie wróży to niczego dobrego. Do tego zaczynacie się nawzajem poniżać i stajecie się sarkastyczni względem siebie nawzajem. Jedyna rada na takie zachowania jest taka, abyście postarali się być dla siebie uprzejmi. Na początku to nie będzie łatwe no i ktoś musi zacząć pierwszy, bo jeśli tego nie zrobicie to nie będzie już czego ratować między Wami.