w

Twoim życiem rządzi przeszłość? Sprawdź i uwolnij się od tego, co już minęło!

U podstaw działania każdego człowieka stoją konkretne motywy i przekonania. Niestety, nie zawsze są one konstruktywne. Niektórzy ludzie, pod względem mentalnym, ciągle żyją w przeszłości, zamiast skupiać się na tym, co dzieje się tu i teraz.

Co istotne, wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że ten problem dotyczy ich samych! Jakie mogą być symptomy sytuacji, w której to przeszłość rządzi twoim życiem?

fot. pixabay.com

Wracasz myślami do „lepszych dni”

Często wspominasz stare, dobre czasy i ubolewasz nad tym, że już nigdy nie wrócą. Wydaje ci się, że po prostu jesteś sentymentalna, ale przez zbyt mocne gloryfikowanie tego, co było, nie potrafisz pozytywnie spojrzeć na teraźniejszość.

Rozpamiętujesz dawno zakończone sprawy

Swoje błędy i niepowodzenia tłumaczysz trudnymi doświadczeniami, których było ci dane doświadczyć. Ciągle żywisz urazę do przyjaciół, którzy cię zawiedli lub rozpamiętujesz nieudany związek, mimo że upłynęło już sporo czasu od jego zakończenia. W taki sposób nigdy prawdziwie nie ruszasz do przodu.

Nosisz w sobie emocje z dzieciństwa

Przeszłość ma na ciebie zbyt duży wpływ również wtedy, gdy ciągle spełniasz oczekiwania swoich rodziców, sztywno trzymasz się wpojonych zasad lub robisz wszystko, aby inni ludzie cię lubili. Jeśli równocześnie często czujesz się spięta, zdarza ci się wybuchać złością lub tłumić prawdziwe emocje, jest to jasny sygnał, że twoim zachowaniem rządzą emocje z dzieciństwa. Zauważenie tych zależności to pierwszy krok do tego, aby z zalęknionego dziecka stać się dojrzałym dorosłym.