w

Trzy wskazówki, które pozwolą Ci iść dalej po rozstaniu

Rozstania są bolesne, nawet dla osób, które podjęły taką decyzję świadomie. Nagle nie ma przy nas tej drugiej osoby, na nowo uczymy się swojej codzienności. Nie możemy do niej zadzwonić, poprosić o wsparcie, przytulenie. Należy je przeżyć po swojemu, ale pod żadnym pozorem nie zamykać się na to, co ma dla nas przygotowany los.

Oto trzy wskazówki, które pozwolą Wam iść dalej, nawet po bardzo bolesnym rozstaniu.

Nie oglądaj się za siebie, tylko idź dalej. Rozstanie to nie koniec świata.
Nie oglądaj się za siebie, tylko idź dalej. Rozstanie to nie koniec świata. / Canva

Zlikwiduj z widoku rzeczy, które przypominają Ci o byłym partnerze

To pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić. Rozstania są bolesne. Jeszcze bardziej bolesne jest oglądanie wspólnych zdjęć, pamiątek, czy wąchanie t-shirtu ex, kiedy mamy świadomość, że to już koniec. Nie dręcz się -schowaj te rzeczy głęboko do szafy, tak aby ich widok nie wywoływał wspomnień, smutku i łez.

Nie kontaktuj się z byłym partnerem i nie śledź jego życia

Pamiętaj, że rozstanie nie powinno być furtką, którą sam sobie zostawiasz. Sprawdzanie social mediów ex i jego znajomych, to tylko kolejny cios w serce. Przestań obserwować go na Instagramie, wycisz powiadomienia z Facebooka. Nie przejeżdżaj „przypadkiem” pod jego domem czy biurem. W ten sposób tylko frustrujesz samego siebie jeszcze bardziej. Daj sobie czas na nowe. Zadbaj o siebie i nie pogłębiaj smutnych myśli. Tylko do Ciebie zależy, jak szybko pójdziesz dalej, nie oglądając się za siebie.

Bądź blisko ze swoimi przyjaciółmi

Czas, który pojawia się tuż po rozstaniu to trudny okres. W tym czasie nie powinieneś być sam, dlatego tak ważni i pomocni mogą okazać się wówczas Twoi przyjaciele. Nie tylko okażą Ci potrzebne wsparcie, ale będą dla Ciebie małym drogowskazem na przyszłość. Wesprą, pocieszą, popłaczą i pośmieją się. Nie zostawią Cię samego i zajmą Twój czas oraz myśli. To bardzo ważne, aby w tym okresie nie zaprzątać sobie głowy nadmiernym myśleniem o ex. To już przeszłość.

Zostaw ją za sobą i idź dalej. Nie wiesz nawet, co dobrego los przygotował dla Ciebie tuż za rogiem. Jestem pewna, że pozytywnie się zaskoczysz.