w

Toksyczna relacja. 5 oznak sugerujących, że Twój związek nie powinien trwać dłużej

Marzyłaś o związku, w którym będziesz czuła się jak księżniczka. Chciałaś bezgranicznego szczęścia i  miłość aż do grobowej deski. Snułaś w głowie romantyczne plany o narzeczeństwie, ślubie, dzieciach, wspólnym domu i rodzinnych świętach… Teraz wszystko wydaje się być fikcją.

Niby jesteście razem, ale zdecydowanie nie jesteś szczęśliwa. Wiesz, że powinnaś to zakończyć, lecz nie potrafisz. Najprawdopodobniej jest to toksyczna relacja.

fot. unsplash.com

Przedstawiamy najbardziej charakterystyczne oznaki, które powinny zmusić Cię do poważnych myśli o odejściu!

Toksyczna relacja – on jest wiecznie zazdrosny

Kiedy Twój partner jest zazdrosny do tego stopnia, że nie pozwala Ci wyjść z domu ładnie ubranej lub pomalowanej, to znak, że z Waszym związkiem coś jest nie tak. Kiedy do tego nie masz prawa porozmawiać z żadnym mężczyznom i utrzymywać kontaktu z kolegami z pracy, wiedz, że powinnaś jak najszybciej wycofać się z tego związku!

Znajdź kogoś, kto będzie dumny z tego, że ma przy swoim boku tak piękną kobietę i będzie chciał chwalić się nią przed całym światem!

Czujesz się wszystkiemu winna

Niezależnie od tego, co złego się stanie, całą winą jesteś obarczana Ty. Spóźnienie na ważną uroczystość, plama na koszuli, nieprzyprawiony obiad, kłótnie w związku, złe oceny dzieci w szkole – kiedy Twój partner wiecznie obwinia Cię za wszystko, uciekaj jak najprędzej! Daj sobie szansę na szczęście przy boku kogoś, kto doceni Ciebie i Twoje starania!

Toksyczna relacja – nie masz prywatności

Jesteś w toksycznym związku, kiedy on chce monitorować każdą Twoją wolną chwilę, kiedy sprawdza Twój telefon i portale społecznościowe, kiedy podsłuchuje rozmowy, wącha ubrania i nie daje Ci ani sekundy prywatności.

On nie dostrzega lub umniejsza Twoim sukcesom

Nigdy nie słyszałaś od niego słów wsparcia i pocieszenia, a w dodatku on nigdy Ci nie pogratulował i nie wspierał w dążeniu do osiągania Twoich osobistych sukcesów? Wiej jak najprędzej! W udanym związku facet cieszy się sukcesami swojej wybranki!

Toksyczna relacja – nie czujesz się szanowana

Nie czujesz się szanowana ani w domu, ani w towarzystwie? Twój facet umniejsza Ci nawet podczas wspólnych wyjść i spotkań z rodziną lub przyjaciółmi? Boisz się każdej wspólnie spędzonej chwili poza domem, bo wiesz, że on narobi Ci wstydu? Inni zwracają Ci uwagę, że Twój facet powinien Cię lepiej traktować?

Masz wrażenie, że on obcych lepiej traktuje niż Ciebie samą? Nie możesz dalej w tym tkwić!

Daj sobie szansę na miłość i faceta, który będzie traktował Cię jak prawdziwą księżniczkę!