w

Szczęśliwi ludzie. Co takiego robią, że los się do nich uśmiecha?

Zapewne wiele razy myślałeś o zadowolonych z życia ludziach jako o tych, którzy mieli w życiu wiele szczęścia. Urodzili się w zamożnej rodzinie, dostali świetne geny lub ciągle przydarzały im się wspaniałe okazje i szanse. Mimo że jest w tym garść prawdy, wiele osób zapomina, że to nie tylko korzystne okoliczności zewnętrzne przyczyniły się do ich poczucia szczęścia. W końcu wszyscy wiemy, że piękni i bogaci ludzie również cierpią na depresję, a nawet odbierają sobie życie.

W czym tkwi więc sekret? W byciu szczęśliwym ważniejsze od wszelkich materialnych dóbr jest bowiem to, co kryje się we wnętrzu człowieka. Istnieje sporo prawdy w stwierdzeniu, że szczęścia można się po prostu nauczyć. To stan umysłu, który każdy jest w stanie w sobie wytworzyć, niezależnie od okoliczności.

Jak funkcjonują ludzie, którzy są zadowoleni ze swojego życia? Co takiego robią i jakie mają nawyki, że przyciągają do siebie to, co dobre?

Przywiązują wagę do swoich poranków

Wśród tak zwanych szczęśliwców próżno szukać osób, które każdy dzień zaczynają od narzekania. Wręcz przeciwnie. Zazwyczaj wstają dosyć wcześnie, aby móc zrealizować swój osobisty poranny rytuał, który motywuje ich do działania. Osoby te doskonale wiedzą, że radość z życia rodzi się w ich głowie. Pamiętają więc o tym, aby od rana dostarczać swojemu organizmowi wiele pozytywnych myśli i doświadczeń.

Dbają o swoje zdrowie

Większość osób, które czują się w życiu spełnione, dba o siebie i ogólną kondycję zdrowotną. Dbanie o siebie nie polega tutaj na przesadnym skupianiu się na sferze fizycznej i nie popełnianiu żadnych zdrowotnych grzechów. Przyglądając się jednak ludziom, którym uśmiech nie schodzi z ust, w zdecydowanej większości przeważają tutaj osoby aktywne i wyznające maksymę „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dostrzegają okazje i dobre strony

Co robi przeciętny człowiek, kiedy znajduje się w trudnej sytuacji? Zazwyczaj narzeka, skupia całą uwagę na problemach i mocno opada z sił. Co robi w tym momencie człowiek „w czepku urodzony”? Zastanawia się jakie okazje mogą czyhać w nowych okolicznościach i próbuje znaleźć w nich dobre strony. Nawet jeśli początkowo jest to trudne, zawsze znajdzie coś, co może mu przynieść wymierne korzyści.

Godzą się na porażki

Ludzie, którzy osiągnęli w swoim życiu poczucie spokoju i spełnienia, doskonale wiedzą, że porażki są nieodłącznym elementem ich funkcjonowania. Nie ma na świecie szczęśliwców, którym udawałoby się w życiu absolutnie wszystko. Świat dzieli się jednak na osoby, które w obliczu porażki odpuszczają i czują się źle oraz na takie, które godzą się na to, że mogą popełniać błędy. Ci drudzy zdecydowanie częściej dostają od życia to, czego pragną.