w

Przeszkody w znalezieniu prawdziwej miłości, które istnieją tylko w twojej głowie!

Mała atrakcyjność, brak odpowiednich kandydatów lub rzekomy pech w miłości. Właśnie takie przyczyny najczęściej wskazują single jako źródło swojej samotności. Kiedy wielu osobom wydaje się, że ich wygląd odkrywa kluczową rolę w znalezieniu miłości, prawda kryje się zupełnie gdzie indziej. Zdecydowana większość miłosnych problemów wynika z błędnych przekonań i nieodpowiedniego nastawienia.

Jakie przeszkody mogą stać na drodze do znalezienia prawdziwej miłości?

Zbyt duże analizowanie

Choć bycie rozważnym może przynieść w określonych sytuacjach korzyści, nadmierne analizowanie zazwyczaj zabiera cenny czas i niszczy szansę na nowe znajomości. Zastanawianie się dniami lub tygodniami czy do kogoś napisać, zagadać lub po prostu zaprosić na randkę to niezwykle wyniszczająca przypadłość. Osoby, które boją się zrobić pierwszy krok tracą w ten sposób wiele okazji, aby poznać kogoś wartościowego lub po prostu… przekonać się, czy obiekt ich westchnień naprawdę jest tak wspaniały jak się wydaje.

Brak wiary w siebie

Jedną z najpotężniejszych przeszkód w znalezieniu miłości jest brak wiary w siebie. Osoby niepewne swojej wartości często wychodzą z założenia, że nie są wystarczająco interesujące, zdolne, czy atrakcyjne, aby ktoś zwrócił na nie uwagę. Unikają więc poznawania nowych ludzi lub siedzą z boku podczas towarzyskich spotkań. Nie zdają sobie jednak sprawy, że zazwyczaj problem ten istnieje wyłącznie w ich głowach. Gdyby tylko uwierzyli w swoje możliwości i zdobyli się na bycie sobą z pewnością odnaleźliby wiele bratnich dusz.

Nastawianie się na natychmiastowy sukces

Tworzenie w głowie idealnych wizji to kolejna przeszkoda w poszukiwaniu miłości. Ktoś, ko zakłada, że znajdzie drugą połówkę jak tylko postanowi działać w tym kierunku, zazwyczaj solidnie się rozczarowuje. Osoby te niezwykle szybko rezygnują z portali randkowych oraz z łatwością przypisują różnego rodzaju łatki płci przeciwnej. Niestety, takie zachowanie sprawia, że oddalają od siebie osiągnięcie sukcesu w życiu uczuciowym.