w

Randkowanie przez internet – na co powinnaś zwrócić uwagę?

Portale randkowe stają się coraz popularniejszym sposobem nawiązywania nowych znajomości. Codzienne zabieganie, nadmiar obowiązków, czy przebywanie większość czasu w tym samym towarzystwie, to powody, przez które wielu osobom trudno znaleźć miłość „w realu”.

Bezowocne czekanie na znalezienie drugiej połówki może sprawić, że dołączysz do ludzi, którzy próbują swoich sił w randkowaniu przez internet. Sprawdź, czy jesteś na to gotowa i co powinnaś wiedzieć, zanim zaszyjesz się w wirtualnym świecie.

Informacje, które przekazujesz

Pierwszą zasadą, o której powinnaś pamiętać, jest uważne dawkowanie informacji przekazywanych drugiej osobie. Szczegółowe dane odnośnie miejsca pracy lub zamieszkania, podawane już przy pierwszym kontakcie, to zdecydowanie nienajlepszy pomysł. Musisz pamiętać, że nawet miło rozpoczęta rozmowa nie daje pewności co do tego, z kim masz do czynienia. Poczekaj więc z dzieleniem się niektórymi faktami na czas, w którym twój rozmówca będzie ci lepiej znany.

Twoja prawdomówność

Wirtualny świat daje pewną pokusę, którą o wiele łatwiej zrealizować właśnie tam, niż w spotkaniach na żywo. To ubarwianie kwestii dotyczących swojego wyglądu, charakteru lub osobistych sukcesów. Łatwo napisać rozbudowaną wiadomość o swoich niezliczonych zainteresowaniach, jednak tak samo łatwo przyjdzie komuś zweryfikować, czy naprawdę jesteś zapaloną miłośniczką sportu. Pamiętaj zatem, aby przedstawiać się taką, jaką jesteś naprawdę. Lepiej postawić na prawdomówność, niż stworzyć iluzję, która doprowadzi do rozczarowania.

Oczekiwania

Tym, na co szczególnie powinnaś zwrócić uwagę, są twoje oczekiwania. Zakładanie, że już na pierwszych randkach poznasz miłość swojego życia, może doprowadzić do szybkiego zniechęcenia. Nie nastawiaj się na natychmiastowy sukces, a raczej podejdź do tego jak do nowego doświadczenia, w którym możesz poznać kogoś ciekawego.

Odkładanie spotkania na żywo

Jeśli już udało ci się nawiązać interesującą znajomość, nie przeciągaj w nieskończoność wirtualnej formy randkowania. Spotkanie z kimś, kogo nigdy wcześniej nie widziałaś, może być dla ciebie stresujące, ale nie powinnaś odkładać tego w czasie. Tylko w ten sposób zweryfikujesz, czy tak samo dobrze dogadujecie się na żywo i dowiesz się na czym tak naprawdę stoisz.