w

Przez to ciągle jesteś sama

Może czasami zadajesz sobie wciąż to samo pytanie „dlaczego ciągle jestem sama?”. Jeżeli dobrze zastanowisz się nad odpowiedzą, odstawiając silne emocje na bok, to może sama dojdziesz do wniosku, że powodem Twojej samotności mogą być problemy z zaangażowaniem.

Być może właśnie te problemy z zaangażowaniem sprawiają, że jesteś sama lub wchodzisz w krótkotrwałe, niezdrowe związki.

Zaangażowanie, obok miłości i zaufania, jest jednym z filarów zdrowego związku. Kiedy potrafimy się zaangażować, to potrafi ofiarować swój czas i wysiłek drugiemu człowiekowi.

fot. unsplash.com

Może czytając ten wstęp zastanawiasz się skąd masz wiedzieć, czy Twoja samotność rzeczywiście wynika z problemów z zaangażowaniem. Przeczytaj nasz artykuł dalej a dowiesz się po czym to możesz poznać.

Ciężko jest Ci zaangażować się w pozostałych sferach życia niezwiązanych z miłością

Ludzie, którzy nie potrafią zaangażować się w związek, tak samo nie potrafią zaangażować się w nic innego. Twoja praca, przyjaciele są, bo są, ale Ty nie potrafisz zrezygnować z czegoś na rzecz czy to pracy czy właśnie przyjaciół. Obowiązki zawodowe wykonujesz profesjonalnie, ale bez przesadnego zaangażowania a relacje przyjacielskie podtrzymywane są przez Twoich przyjaciół a nie przez Ciebie.

Wybierasz niewłaściwe osoby

Masz wrażenie, że wszystkie Twoje związki były z niewłaściwymi osobami. Kobiety, które nie potrafią się zaangażować często na przyszłego partnera wybierają kogoś, kto jest nieosiągalny lub wiążą się z mężczyznami w typie łobuza. Dzieje się tak, ponieważ kiedy mamy problem z zaangażowaniem to podświadomie wchodzimy w związek z osobą, z którą ten związek nie ma szans na powodzenie.

Nie potrafisz podejmować decyzji

Nie potrafisz podjąć decyzji ani trzymać się tej już podjętej. Często bardzo szybko tracisz zainteresowanie nowym partnerem a wtedy jedyne co robisz to zaczynasz go unikać. Nie potrafisz zmierzyć się z partnerem i powiedzieć o co Ci chodzi ani nie potrafisz podjąć decyzji o rozstaniu.

Boisz się odrzucenia

Ten lęk może pochodzić z traumatycznych doświadczeń w dzieciństwie. Jego rezultatem będzie to, że nie będziesz chciała ani potrafiła się zaangażować w żaden związek, właśnie ze strachu przed odrzuceniem. W zamian za to możesz zacząć zmieniać mężczyzn jak rękawiczki i z żadnym z nich nie będziesz potrafiła nawiązać więzi emocjonalnej.

Uwierzyłaś, że Ty tak naprawdę nie chcesz się angażować

Być może tak się stało, ponieważ masz dużo negatywnych doświadczeń z przelotnych związków a dużo pozytywnych z bycia samą. Zebrałaś już dużo powodów, z których twierdzisz, że bycie singielką jest lepsze niż bycie z kimś w związku. Tak naprawdę to zwątpiłaś w siebie i boisz się przyznać, że problem leży po Twojej stronie.