w

Dbając o siebie, zadbasz także o innych. 4 propozycje na zmniejszenie stresu!

Ciężki dzień w pracy, który rozlewa się stresem na całe ciało?

To codzienność wielu osób na całym świecie. Stres jest plagą XXI wieku i powodem wielu chorób nazywanych mianem cywilizacyjnych.

Jak sobie radzić z trudami, jakie spotykamy na swojej drodze?

Przedstawione poniżej cztery proste zasady, mogą pomóc w działaniu do osiągnięcia większego spokoju, zadowolenia i korzystania z życia.

1# Pół godziny przed snem odłóż telefon. Rano, pół godziny po wstaniu, nie bierz go do ręki

Dzięki tak prostemu nawykowi zobaczysz, że wstawanie może być przyjemne i całkiem efektowne. Leżąc jeszcze w łóżku, porządnie się porozciągaj, pomyśl o zbliżającym się dniu, ułóż w głowie plan działania lub po prostu oddaj się marzeniom! Pamiętaj, aby koniecznie zjeść śniadanie.

2# Znajdź 15 minut, w ciągu dnia, tylko dla siebie!

Jest to czas całkowicie umowny. Równie dobrze może być to pół godziny czy godzina. Wypij swoją ulubioną herbatę czy kawę, poczytaj książkę, rozwiąż krzyżówkę, idź na spacer. Postaraj się robić to świadomie, skupiając całą swoją uwagę na wybranej przez siebie czynności.

3# Medytuj

Obecnie wszystkie podstawy dotyczące medytacji możesz znaleźć w Internecie, wystarczy po nie sięgnąć. Medytując, osiągniesz wymarzony spokój, a w późniejszym czasie zaczniesz znacznie lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach.

4# Relaksująca moc wody

Gorąca kąpiel z aromatycznymi olejkami lub długi prysznic – nie należy bagatelizować ich zalet! Choć zazwyczaj wykonujemy te czynności w maksymalnym pośpiechu, warto poświęcić na całą ceremonię kilka godzin. Kup, np. olejek lawendowy, który świetnie wpływa na złagodzenie stresu lub ulubione sole do kąpieli i korzystaj z relaksu.