w

Poznaj 5 sekretów udanego związku od małżonków z 20-letnim stażem

Związek po 20 latach bycia razem raczej ma małe szanse na to, by być hiper udany. Ogień już nie ten, partnerzy znają się jak siwe konie. Czy aby na pewno? Istnieje mnóstwo par, które mimo długiego stażu bycia razem, nadal mają w sobie TEN OGIEŃ. Ogień, który kierują w swoją stronę. Jakich rad mogą udzielić tym, którzy są ze sobą znacznie krócej?

Te porady mogą wydawać się banalne, ale są niezmiernie ważne! Kto wie, może dzięki nim Tobie także się uda?

Miłość
Fot. Pixabay.com

Nastawienie się, że czasem będzie gorzej

Trudno o to, by w życiu zawsze było kolorowo, niezależnie od tego, czy z kimś jesteśmy, czy też nie. Po prostu lepiej wiedzieć z góry, że od czasu do czasu te gorsze momenty się zdarzą. Np. jeden z partnerów będzie zmieniał pracę, straci kogoś bliskiego itd. Warto wiedzieć, że z wszystkiego da się wyjść, bo „po burzy zawsze wychodzić przecież słońce”, prawda? 🙂

Seks na zgodę istnieje!

Iluż to specjalistów powiedziało, że seks nie jest dobry na zgodę. Każdy jest jednak inny, tak jak każdy związek. U niektórych godzenie się w łóżku może się sprawdzić. Bo dobry, zbliżający seks po prostu sprawi, że partnerzy przestaną myśleć o danej sprzeczce jako wielkiej kłótni i wielkiej górze problemów.

Być może powód sprzeczki jednak nie był tak istotny, jak wydawało się na początku i to właśnie miłosne igraszki pomogły to rozstrzygnąć!

Warto razem spędzać czas…

Wspólne spędzanie czasu scala związek. Niedzielne obiadki i poranne kawki, wspólne podróże małe i duże, dzielenie tego samego hobby itd. W każdym związku można znaleźć te wspólne punkty, które Was połączą. Jest jednak jego „ale”. Mianowicie nie chodzi o to, by ten czas spędzać razem ciągle, ciągle i ciągle. Każdy musi mieć też czas dla siebie.

„Swoje życie” nie oznacza, że ktoś nie chce być z drugą osobą, po prostu, mimo budowania wspólnej relacji, jest indywidualną jednostkę. To zupełnie naturalne!

Jesteś w długim, udanym związku? Co dorzuciłbyś/dorzuciłabyś do tej listy?

Zobacz także: Związek z przyjacielem. Czy to się uda?