w

Poświęcająca się dla miłości czy zdrowa egoistka? Jakim typem jesteś?

Wzorce idealnej miłości bywają różne. Sposób, w jaki chcemy kształtować swój związek, zależy od doświadczeń z rodzinnego domu, indywidualnych cech osobowości oraz przypadkowych wydarzeń, które kształtują nasz pogląd na świat. Splot tych czynników determinuje nasze zachowanie względem życiowego partnera oraz ewentualną skłonność do poświęceń.

Jeszcze niedawno postawa pełna poświęceń jawiła się kobiecie jako kwintesencja prawdziwej miłości. Obecnie nadal sporo kobiet wybiera tę drogę, ale jednocześnie powiększa się grono pań, które zaczynają stawiać na zdrowy egoizm. Jeśli chcesz wiedzieć do którego typu jest ci bliżej, ten tekst pomoże ci znaleźć odpowiedź.

Co charakteryzuje kobietę poświęcającą się?

Funkcjonuje tylko w kategorii „my”

Taka kobieta od momentu wejścia w związek zapomina o swoim „ja”, a więc o swoich potrzebach i osobistej przestrzeni. Zależy jej, aby druga osoba podzielała jest zdanie i sposób postępowania. Pragnie wszystko robić razem, zakłada wspólne konto na portalach społecznościowych i nie potrafi znaleźć sobie zajęcia, gdy przychodzi jej pobyć w samotności. Traktuje siebie i partnera jako jedność.

Znosi cierpienia i niewygody

Dla miłości jest w stanie zrobić naprawdę wiele. Cierpienie uważa za szlachetny i nieodłączny element romantycznego uczucia. Po prostu wyznaje zasadę, że miłość wymaga poświęceń, a im więcej jest go w związku, tym większa jest miłość. Nie czyni jej to jednak w pełni szczęśliwą, choć radosne momenty nie są jej obce.

Jak zachowuje się zdrowa egoistka?

Na pierwszym miejscu stawia szacunek

Zdrowa egoistka szanuje swojego partnera, ale równie mocno dba o szacunek dla samej siebie. Nie odkłada więc na bok swoich potrzeb i nie uważa ich za mniej ważne. Swoim postępowaniem pokazuje gdzie leżą granice i że nie pozwoli ich przekraczać.

Dba o własną przestrzeń

Bliski związek nie sprawia, że jej osobiste plany i marzenia idą w odstawkę. Nadal realizuje swoje cele i ma czas dla swoich przyjaciół. Nie zaniedbuje przy tym swojego partnera i mocno ceni wspólnie spędzany czas.

Emanuje poczuciem komfortu

Kobieta, które nie rezygnuje z ważnych dla siebie spraw w imię miłości, czuje się ze sobą po prostu dobrze. Nie targają nią sprzeczne uczucia i wyrzuty sumienia, że nie jest idealną partnerką. Emanuje więc poczuciem komfortu i wnosi pozytywną energię w swój związek.