w

Jeśli nie uroda, to co? 5 rzeczy, którymi ludzie kierują się przy wyborze partnera

Atrakcyjność fizyczna, choć może pomagać w nawiązywaniu nowych znajomości, nie jest wyznacznikiem powodzenia w miłości. Deklarowanie, że liczy się tylko wnętrze również nie jest do końca prawdą. Zazwyczaj wygląd fizyczny jest tym, co przyciąga, natomiast cechy osobowości tym, co decyduje o chęci spędzenia z kimś reszty życia.

Na co zatem zwracamy uwagę przy wyborze partnera?

Zaradność

Zaradność życiowa to cecha niezwykle pożądana u potencjalnego partnera czy partnerki. To jak dana osoba radzi sobie w życiu i jak przezwycięża pojawiające się problemy daje cenne informacje na temat wspólnej przyszłości. Osoby zaradne będą dawały większe wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, niż te, które ciągle miotają się w życiu i nie potrafią sprostać wyzwaniom codzienności.

Poczucie humoru

Chwile spędzone na beztroskim śmiechu sprawiają, że w naszym organizmie uwalniają się endorfiny, czyli hormony szczęścia. Chcąc, aby związek był pełen radości niezwykle ważne jest więc podobne poczucie humoru. Ludzie lubią przebywać w towarzystwie osób, z którymi mogą śmiać się z tych samych rzeczy, dlatego zdecydowana większość wysoko w rankingu stawia właśnie tę cechę.

Poglądy na świat

Przy wyborze drugiej połówki duże znaczenie ma to, jakie poglądy przejawia potencjalny partner. Choć warto być tolerancyjnym i otwartym na odmienne przekonania, w bliskich związkach tolerancja ma swoje granice. Na towarzysza życia najczęściej wybiera się człowieka o zbliżonych poglądach odnośnie kluczowych kwestii.

Namiętność

Mało która osoba zadeklaruje chęć spędzenia z kimś reszty życia, jeśli między dwojgiem ludzi nie pojawi się namiętność. Kandydat może wydawać się idealny, ale pożądanie jest niezbędne, żeby pojawiła się chęć stworzenia trwałego związku.

Podobny intelekt

Wiele osób deklaruje, że przy wyborze partnera lub partnerki zwraca uwagę na inteligencję. Nie jest to kłamstwo, jednak zazwyczaj nie chodzi o chęć związania się z osobą, która jest prawdziwą „Alfą i Omegą”. Najczęściej ludzie chcą mieć u swego boku kogoś, kto dorównuje im intelektem lub ewentualnie nieco przewyższa w określonej dziedzinie. Podobny poziom intelektualny sprawia, że ludzie po prostu dobrze się ze sobą dogadują.