w

Pierwsza randka? 3 sposoby na stres przed spotkaniem!

Nie ważne czy masz piętnaście, dwadzieścia czy czterdzieści lat – pierwsza randka z osobą, która wzbudza emocje zawsze jest ogromnym stresem. Są jednak pewne triki na to, aby zmniejszyć i nieco odprężyć się przed pierwszym spotkaniem.

Wybierz dzień i godzinę

To akurat jest oczywisty fakt, jednak warto doprecyzować – wybierz dzień i godzinę, w których będziesz miała przynajmniej kilka godzin na spokojne wyszykowanie się. Najlepszym sposobem na stres jest przygotowanie się od stóp do głów.

Jeśli spotkać macie się, np. w sobotę, to postaw na godzinę 17. Wówczas będziesz mieć odpowiednio dużo czasu na wszystko. Przygotuj sobie cudowną i pachnącą kąpiel i nie spiesz się z niczym. Wybierz kreację, przygotuj makijaż w którym czujesz się najlepiej i poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz.

Postaw na sprawdzone rzeczy

Mowa tu rzecz jasna o makijażu i ubiorze. Nie najlepszym pomysłem będzie eksperymentować w tym wypadku. Często chcemy wyjść z codziennego schematu i np. wykonać makijaż, którego wcześniej nie robiłyśmy.

To dodatkowo nas stresuje i sprawia, że każde niepowodzenie zniechęca nas do czegokolwiek. Warto wybrać takie ubrania, w których czujemy się dobrze i pewnie, a także postawić na make up, który podkreśli naszą urodę, a jego przygotowanie, nie nastręczy nam kolejnej dawki stresu.

Uświadom sobie

Przede wszystkim fakt, że druga strona również przeżywa wiele emocji. Nie chodzi tu o polepszanie swojego samopoczucia cierpieniem innych, ale raczej dostrzeżenie, że w tej sytuacji nie jesteś sama.

Niekiedy taka świadomość uczuć swoich jak również partnera potrafi zmniejszyć poziom naszego stresu i zdecydowanie usprawnić nasze myślenie.