w

Czy jesteś kobietą bluszcz? 5 zachowań, które sprawiają, że mężczyzna czuje się osaczony

Miłość do drugiego człowieka jest niezwykłym uczuciem, które sprawia, że chcemy spędzać z nim czas i wspólnie iść przez życie. Istnieją jednak kobiety, których potrzeba bliskości jest na tyle silna, że stają się emocjonalnie uzależnione od swoich partnerów.

Mówi się o nich kobiety bluszcz. Swoim zachowaniem osaczają bowiem mężczyznę i zabierają mu wszelką niezależność.

Jakie zachowania przejawia kobieta bluszcz?

Chce spędzać każdą wolną chwilę ze swoim partnerem

Chęć wspólnego spędzania czasu z ukochanym jest jak najbardziej naturalnym zjawiskiem. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy kobieta nie potrafi zaakceptować faktu, że jej wybranek chce również mieć czas… dla samego siebie. Mężczyzna, który musi rezygnować ze swoich pasji z biegiem czasu coraz gorzej czuje się w tego typu relacji.

Oczekuje ciągłego kontaktu

Kobieta bluszcz chce mieć stały kontakt ze swoim partnerem. Nie zadowala jej jednak rozmowa telefoniczna lub zwięzła wymiana wiadomości. Oczekuje, że jej ukochany będzie się z nią kontaktował nawet wtedy, kiedy jest zajęty lub kiedy poświęca czas innym bliskim osobom, takim jak rodzina i przyjaciele. Jeśli jej mężczyzna tego nie robi, odczuwa poważny niepokój.

Nie akceptuje spotkań, w których sama nie bierze udziału

Spotkanie towarzyskie bez jej udziału? Wykluczone. Kobieta ze skłonnościami do osaczania nie uznaje samodzielnych spotkań ze znajomymi. Zawsze i wszędzie chce być razem. Jeśli sama nie może pójść na spotkanie, zazwyczaj chce, żeby jej partner również nie brał w nim udziału.

Ma silną potrzebę kontroli

Szczegółowa wiedza o tym gdzie jest i co robi jej partner jest niezbędna dla poczucia komfortu kobiety bluszcz. Z tego powodu dokładnie wypytuje go o czas, który spędzili osobno. Jeśli coś ją zaniepokoi ma na to sposoby. Sprawdzanie prywatnych wiadomości i potajemne przeglądanie telefonu to zachowania, które zazwyczaj nie są jej obce.

Nie potrafi „znaleźć sobie miejsca” gdy jest sama

Emocjonalne uzależnienie sprawia, że kobieta bluszcz czuje się w pełni dobrze tylko wtedy, kiedy przebywa ze swoim mężczyzną. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą spędzać wolnego popołudnia razem, zazwyczaj nie potrafi znaleźć sobie zajęcia, które dawałoby jej satysfakcję.

Niestety, ciągła potrzeba bliskości i odbieranie ukochanemu prawa do niezależności nie prowadzi do niczego dobrego. Mężczyzna czuje się coraz bardziej osaczony, aż w pewnym momencie potrzeba wolności wygrywa z niegdyś wielkim uczuciem.