w

Nuda w związku? 5 prostych sposobów jak walczyć z monotonią w związku

Początkowy etap związku, w którym dominują olbrzymie emocje i ekscytacja, to dla wielu osób niezapomniany stan. Niestety, jak to w życiu bywa, nic nie trwa wiecznie. Nawet w najlepiej dobranych parach, które połączyła wielka miłość, przychodzi czas, kiedy emocje nieco stygną.

Wraz z upływem lat obecność drugiej osoby staje się czymś oczywistym, co często powoduje, że związek robi się monotonny i po prostu… nudny.

Jak ożywić związek i wskrzesić w nim dawną iskrę?

Przywróćcie wspomnienia

Czy pamiętacie jeszcze początki waszej znajomości, pierwsze pocałunki i randki? Z pewnością tak, ale prawdopodobnie nie wspominacie zbyt często tego okresu. To błąd. Przywrócenie wspomnień bywa niezwykłym sposobem na przypomnienie sobie emocji, które niegdyś gościły w waszych sercach.

Możecie świetnie spędzić czas wybierając się w miejsce waszego pierwszego spotkania, oglądając zdjęcia z początków znajomości lub słuchając „waszych” piosenek. Podróż do przeszłości z pewnością wywoła uśmiech na waszych twarzach.

Zacznijcie (znów) randkować

Jeśli myślicie, że w długotrwałym związku randki to przeżytek, grubo się mylicie. Nie ma nic lepszego dla związku niż dbałość o wspólnie spędzony czas. Nie tylko ten w domowych dresach i w czasie oglądania ulubionego serialu. Wspólne wyjścia i zadbanie o ich odpowiednią „oprawę” pomogą wam spojrzeć na siebie w dawny sposób.

Zróbcie coś całkiem innego

Kiedy znacie siebie jak „łyse konie” doskonale wiecie co drugiej osobie sprawia przyjemność i jakie aktywności sprawdzają się w waszym związku. Choć jest to wspaniałe, może doprowadzić do zbyt dużej monotonii. Spróbujecie od czasu do czasu zrobić coś całkiem innego. Może to być wycieczka w nieznane lub poszukanie nowej wspólnej pasji.

Postawcie na szczerość

Być może ktoś z was pragnie otrzymywać więcej uwagi lub usłyszeć od drugiej osoby więcej komplementów. Warto porozmawiać o swoich oczekiwaniach i nie rezygnować ze swoich potrzeb tłumacząc sobie, że taka jest kolej rzeczy.

Pamiętajcie o bliskości

O tym, że seks w związku jest ważny, wie większość z nas. Mniejszą wagę wiele osób przywiązuje jednak do codziennej bliskości i intymnych gestów. Spontaniczny pocałunek, pieszczoty, czy zwykłe przytulenie się, ogrywają olbrzymią rolę w utrzymaniu iskry w związku.