w ,

Nie zmieniaj się dla innych! Dlaczego zawsze warto pozostać sobą?

Ile razy pomyślałaś sobie, że musisz się zmienić, ponieważ ktoś tego od Ciebie oczekuje?

Zobaczyłaś zdjęcie modelki i zapragnęłaś schudnąć? Twój były zaręczył się z brunetką i od razu pobiegłaś do fryzjera?

Ktoś powiedział Ci, że masz zbyt masywne nogi do tej sukienki, a Ty od razu usunęłaś ją ze swojej szafy? Wydaje Ci się to znajome?

Zapamiętaj – nie zmieniaj się dla innych! Pozostań sobą i otaczaj się ludźmi, dla których jesteś w sam raz!

Nie udawaj kogoś innego, by komuś zaimponować

Bardzo wiele ludzi uważa, iż małe kłamstewka nie są szkodliwe. Wykorzystujemy je zwłaszcza, gdy chcemy nieco podkolorować otaczającą nas rzeczywistość. W rezultacie udajemy osobę, którą tak naprawdę nie jesteśmy. Tworzymy fikcyjną postać sabotując jednocześnie swoją osobowość i styl życia.

Robimy tym wrażenie na nowopoznanej osobie i czujemy, że misja została osiągnięta. Tymczasem prawda jest zupełnie inna…

fot. pexels.com

Okłamując kogoś, okłamujemy również samych siebie. Robimy to, ponieważ uważamy, że my sami nie jesteśmy na tyle interesujący, aby zdobyć zainteresowanie i szacunek innych.

Musimy jednak pamiętać, że żadna relacja, która już u swoich podstaw będzie opierała się na kłamstwie nie ma szans na powodzenie. Odbieramy sobie okazję na udaną relację, dajemy dojść do głosu niskiemu poczuciu własnej wartości, przez co jesteśmy przegranymi już na samym początku.

Relacje oparte na braku szczerości i naturalności są bardzo męczące. Brakuje w nich miejsca na zaufanie, więc, niezależnie od rodzaju, w końcu się zakończą. Uwierz, że osoby, przed którymi musisz udawać kogoś, kim nie jesteś po prostu nie zasługują na znajomość z Tobą.

Musisz uwierzyć w swoją wartość i otaczać się jedynie ludźmi, dla których jesteś atrakcyjna, kiedy jesteś sobą.

Nie zmieniaj się dla innych! Rób to tylko dla siebie!

Ktoś lub coś zainspirowało Cię do zmian? Myślisz o zmianie swojej pasji, przyzwyczajeń, stylu życia lub wyglądu? Świetnie! Zmiany są dobre i sprawiają, że się rozwijamy, a więc stajemy lepszymi wersjami siebie. Jednak powinny być dokonywane jedynie dla siebie i z powodu własnej, niczym nieprzymuszonej decyzji.

Fot. Pixabay.com

Nie zmieniaj się dla innych, nawet, jeśli wydają Ci się bardzo bliscy i ważni. Zmieniaj się dla siebie, abyś Ty sama ze sobą mogła czuć się dobrze! Zawsze, niezależnie od okoliczności i towarzystwa bądź najlepszą wersją siebie, ale nigdy nie udawaj kogoś innego.

Nie walcz na siłę o względy i uczucia. Nie walcz o czyjś czas. To wszystko prędzej, czy później samo przyjdzie do prawdziwej Ciebie i dopiero wówczas będzie cokolwiek warte!