w

Nie wiesz, czy chcesz brać ślub? Przekonaj się, czy to dobry pomysł

Jesteś z kim długo w związku i myślisz, że kolejny etapem musi być ślub?

Presja ludzi dookoła, przede wszystkim rodziny, jest ogromna. Masz mnóstwo wątpliwości, ale tłumaczysz sobie, że przecież tak trzeba.

To normalne. Tak robią wszyscy.

Pytanie jednak brzmi: czy Ty też tak musisz? Może skoro nie czujesz, że ślub to Twoja droga, to trzeba jednak zastanowić się nad decyzją?

fot. unsplash.com

Sprawdź, czy poniższe powody nie wpływają na Ciebie zbyt mocno. Jeżeli o którychś myślisz, to znak, że warto poczekać.

Ślub jest potrzebny, by wziąć razem kredyt

Nie. Możesz wziąć kredyt, podobnie jak założyć konto, z kim chcesz. Nie potrzebujesz do tego papierka ze ślubu.

Ślub jest niezmiernie ważny, jeżeli mają pojawić się dzieci

Rzeczywiście sporo par zdecydowało się na ślub ze względu na posiadanie dzieci. Czy aby jednak naprawdę stanowi to taki mus? Rodzice pozostaną rodzicami bez względu na to, czy zawarli związek małżeński.

Pomyśl więc czy to rzeczywiście dobry argument.

Rodzina nie zaakceptuje związku, gdy nie będzie ślubu

I co wtedy? Lepiej zrobić coś wbrew sobie, bo radzą nam tak osoby, których na dobrą sprawę to nie dotyczy? To Twoje życie i Twoje decyzje. Jeżeli ktoś się obrazi, bo TY CZEGOŚ NIE ZROBIŁEŚ/AŚ, to… trudno. Przecież takie wymuszanie jest co najmniej absurdalne!

Myślisz, że to bardziej scementuje związek

Jak weźmiesz ślub, to będzie jego/jej pewna/pewny. Nie do końca – jeżeli ktoś naprawdę będzie chciał od kogoś odejść, to to zrobi. Przecież są rozwody. Małżeństwo jest piękne, jeżeli dwie strony tego chcą.

Chcesz zrobić huczną imprezę

Twoje marzenia z dzieciństwa. Piękny ślub w białej sukni i wesele. Ta cała oprawa. Wszyscy znajomi wzdychający z zazdrości i wzruszona rodzina. Taki event będzie trwał jeden dzień. Czy rzeczywiście to jest warte decyzji, którą zrobisz wbrew sobie?

Pamiętaj, że ślub wcale nie musi być kolejnym etapem w związku. Jeżeli jest Wam dobrze „bez papierka” i obydwoje zgadzacie się na taki stan rzeczy, to może warto na tym poprzestać? Decyzję zawsze można zmienić!

Zobacz także: Zły humor? Nie daj mu się!