w

Największe MITY na temat MIŁOŚCI

Przysłowia i stare „prawdy” na temat miłości krążą od lat i są przekazywane kolejnym pokoleniom.

Choć nie wzięły się znikąd i zazwyczaj jest w nich ziarno prawdy, dużym błędem jest traktowanie ich śmiertelnie poważnie. Tak naprawdę sporo z nich ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, a mogą powodować niepotrzebny zamęt w twoim życiu uczuciowym.

Które ze znanych Ci sformułowań są miłosnymi mitami?

Przeciwieństwa się przyciągają

Coś, co jest nam nieznane często budzi nasze zainteresowanie i ekscytację. To właśnie dlatego możesz mocno zauroczyć się osobą, która jest twoim przeciwieństwem. Emocje jednak szybko opadają, a różnice, które was dzielą, po pewnym czasie są nie do przeskoczenia.

Prawda jest taka, że najbardziej trwałe związki to te, w których partnerzy są podobni do siebie pod względem kluczowych życiowych obszarów. I to właśnie z tymi osobami decydują się przeżyć resztę życia.

Te same poglądy na świat, podobne poczucie humoru, a nawet podobieństwo pod względem fizycznym – to elementy, które dostrzeżesz w wielu udanych związkach.

Prawdziwie kocha się tylko raz

Prawie każdy ma za sobą nieudane związki po których spotyka kogoś, z kim wreszcie udaje mu się zbudować coś wyjątkowo silnego. Myśli wtedy, że to właśnie jest prawdziwa miłość – ta jedyna, na zawsze. Jeszcze inne osoby z rozmarzeniem wspominają swoją pierwszą miłość, twierdząc, że już nigdy nikogo tak nie pokochają.

Badania pokazują jednak, że ludzie którzy utracili swoją drugą połówkę, potrafią po czasie wchodzić w nowe, szczęśliwe związki. Czy nowa miłość już nie jest prawdziwa? Absolutnie nie. Jest po prostu inna.

Stara miłość nie rdzewieje

Jeśli u kogoś emocje dotyczące starego związku są wciąż żywe, najwidoczniej nie zamknął jeszcze pewnego etapu w swoim życiu. To wcale nie oznacza, że u wszystkich stara miłość może się „odrodzić”.

Najczęściej jest ona tylko wspomnieniem, które ewentualnie może wywoływać pewnego rodzaju sentyment. Nie jest on jednak w stanie zmienić uczuć do obecnego partnera lub partnerki. Powód? Stara miłość rdzewieje.

Zobacz: Poznaj esencję prawdziwej miłości

Nie kocha się za coś, a mimo wszystko

Któż z nas nie słyszał tego stwierdzenia? Brzmi górnolotnie, ale tak naprawdę zawsze kochamy za coś. Za czułość, za zrozumienie, za pomocną dłoń. Dopiero kiedy mamy te powody, możemy kochać mimo czegoś. Mimo pojawiających się problemów, mimo wad i przeciwności losu.