w

Miłość w sieci. Czy portale randkowe to dobry pomysł, aby znaleźć drugą połówkę?

Współczesny sposób dobierania się w pary diametralnie różni się od tego, który był popularny jeszcze za czasów naszych dziadków i pradziadków. Niegdyś dużą rolę w znalezieniu współmałżonka odgrywali rodzice, a młodzi kochankowie zazwyczaj mieszkali w niewielkiej odległości od siebie.

Dzisiaj, kiedy możemy szybko i sprawnie przemieszczać się w rożne zakątki świata, wielu ludzi znajduje ukochaną osobę w zupełnie innym regionie, niż ten, z którego sami pochodzą.

Taka sytuacja oprócz swoich plusów ma również kilka wad. Jedną z większych jest… zbyt duży wybór potencjalnych kandydatów na męża lub żonę. Łatwo widać to u osób korzystających z porali randkowych. Oglądają, przebierają w „ogłoszeniach”, spotykają się… i niezadowoleni wracają do punktu wyjścia.

Kiedy poszukiwanie miłości w sieci może się udać?

Portale randkowe, mimo swojej złej sławy w niektórych kręgach, to miejsca, w którym wiele osób znalazło prawdziwą miłość. Warto pamiętać jednak, że aby taki scenariusz się sprawdził, należy trzymać się kilku zasad.

Ostrożność

Zawierając znajomości poprzez internet musimy pamiętać o tym, aby nie podawać zbyt szybko prywatnych danych na swój temat. Wydaje się to oczywiste, jednak kiedy druga osoba sprawia wrażenie miłej i czarującej, wiele osób zapomina o tej naczelnej zasadzie.

Dystans

Nie warto oczekiwać, że po pierwszych próbach randkowania, znajdzie się miłość życia. Szybkie upatrywanie w kimś kandydata na męża lub żonę jest sporym błędem. Zdecydowanie lepszym podejściem jest pełne ciekawości spojrzenie na poznawanych ludzi i wyjście z założenia, że każda randka może być ciekawym doświadczeniem.

Nie wrzucanie wszystkich do jednego worka

Niemal każdy człowiek korzystający z portali randkowych natrafia na osoby, które z różnych względów nie nadają się na kandydata do poważnego związku. Niektórzy w tym momencie zniechęcają się i wychodzą z założenia, że to miejsce nie dla nich. Prawda jest taka, że wrzucenie wszystkich do jednego worka często uniemożliwia poznanie kogoś naprawdę wartościowego.

Pamiętanie o realnym świecie

Szukanie miłości w sieci nie powinno stać się jedynym sposobem na poznawanie nowych ludzi. Nie należy zapominać o realnym świecie i zbyt mocno skupiać się na wirtualnych znajomościach. W końcu nie wiemy kiedy i gdzie na naszej drodze pojawi się ta jedyna i właściwa dla nas osoba.