w

3 zachowania, przez które… stajesz się niewidzialna dla mężczyzn

Czy zastanawiałaś się czasem jak to jest, że jedne kobiety mają wianuszek adoratorów, podczas kiedy inne narzekają, że są dla mężczyzn „niewidzialne”? Mimo że wiele osób odpowiedzi szukałoby w poziomie atrakcyjności fizycznej, nie zawsze jest to kluczowy wyznacznik męskiego zainteresowania.

Często zdarza się, że bardzo atrakcyjna kobieta narzeka na nudę w życiu towarzyskim, a ta przeciętna co rusz zapraszana jest na randki.

Co sprawia, że kobiety stają się niewidoczne w oczach mężczyzn?

Wieczny pesymizm i posępna mina

Nie od dziś wiadomo, że uśmiech i pozytywne nastawienie do życia jest najlepszym sprzymierzeńcem w budowaniu relacji towarzyskich. Osoby wesołe i energiczne skupiają na sobie uwagę i zaciekawiają otoczenie. Swoim zachowaniem sprawiają, że napotkani ludzie mają chęć je poznać i przebywać w ich towarzystwie.

Te same kwestie mają odzwierciedlenie w relacjach damsko-męskich. Uśmiechnięta kobieta ma o wiele większe szanse ma poznanie kogoś interesujące, niż ta, która prezentuje posępną minę. Niezadowolenie wypisane na twarzy skutecznie zniechęca do próby zawarcia z kimś znajomości.

Co ciekawe, osoby o wizerunku kogoś wiecznie niezadowolonego, wcale nie muszą tak naprawdę nie posiadać poczucia humoru, czy też być nieustannie smutne. Wiele z nich po prostu nie zdaje sobie sprawy jaką mimikę prezentuje w codziennych czynnościach. Jeśli ktoś szuka przyczyn małego zainteresowania ze strony otoczenia, warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Brak samoakceptacji

Kobieta może być piękna, komunikatywna i dowcipna, ale oprócz tego może również nie akceptować swojej kobiecości. Często zadaje sobie wtedy pytania, co robi nie tak i dlaczego nie potrafi znaleźć odpowiedniego mężczyzny. Obiektywnie rzecz biorąc, ma bowiem wszelkie predyspozycje do tego, aby się z kimś związać.

Przyczyna niepowodzeń może tkwić w całkowicie nieświadomym zachowaniu, które wynika z braku akceptacji swojej osoby. Taka kobieta w głębi duszy może nosić w sobie wiele obaw i lęków, co przejawia się między innymi w niewerbalnych gestach i postawie ciała. Mimo że uważa siebie za osobę otwartą na nowe znajomości, podczas randki będzie siedziała skulona lub zgarbiona, a jej głos i oddech będą pełne niepewności.

Sprawianie wrażenie zbyt zajętej

Wydawać by się mogło, że osoba, która ma dużo swoich zajęć, jest zawsze interesująca dla otoczenia. Zbyt duże skupienie się na sobie bywa jednak odstraszające. Jeśli kobieta bezustannie wpatruje się w telefon lub jest czymś bardzo pochłonięta, może to sprawić, że mężczyzna zaniecha rozpoczęcia z nią rozmowy.

Chcąc kogoś poznać warto podnieść głowę do góry, rozejrzeć się wokół i być otwartym na ludzi napotkanych na swojej drodze.