w

Miłość to nie wszystko. Co jeszcze pomoże wam utrzymać dobry związek?

Miłość jest bardzo ważna. Niektórzy powiedzą, że najważniejsza, ale my nie do końca zgadzamy się z tym zdaniem. Jest bardzo istotna, ale tak samo istotna (albo nawet mniej) niż wiele innych czynników. Na dobry związek składa się wiele elementów. Nie można pominąć żadnego z nich. O jakie czynniki chodzi?

Fot. Unsplash.com

Szacunek

Bez tego związek się nie uda, choćbyście nie wiadomo jak się starali. Co to dokładnie oznacza? Akceptowanie partnera z jego wadami i nie zmuszanie do tego, by się zmienił. Nie warto mieć nie wiadomo jak wygórowanych oczekiwań – mimo, że jesteście w związku, to jednak stanowicie osobne jednostki.

Musicie się lubić

Tak, musicie, bez dwóch zdań. Ważne, by osoby tworzące związek przyjaźniły się ze sobą. To szczególnie istotne po okresie wielkiej namiętności. Wzajemna sympatia, chęć spędzania czasu ze sobą – to trzyma przy sobie ludzi w związkach.

Zaufanie

Związek się nie uda, jeśli nie będzie zaufania. Trzeba być pewnym tej drugiej osoby, by czuć się dobrze, komfortowo i by snuć spokojnie plany na przyszłość. Ciągłe sprawdzanie drugiej osoby i martwienie się, że ta może być nielojalna wobec nas – to nie przyniesie nic dobrego. Niestety…

Razem, a jednak… osobno

Ważne, by każda ze stron w związku zachowała niezależność. Nie chodzi o to, by „zagarnąć” tę drugą osobę i niż rządzić. Każdy człowiek jest wolny, niezależnie od tego, czy tworzy z kimś poważniejszą relację czy nie.

Frajda ze wspólnego czasu

Świetnie się bawicie, gdy spędzacie razem czas? Dużo się śmiejecie, wygłupiacie? To super. Takie momenty budują relację. Z pozoru błahe, to jednak bardzo, bardzo ważne.

Miłość jest ważna, ale… są również ważne elementy. Zadbajcie o całość, by cieszyć się udaną relacją.

Zobacz także: Korzyści z przytulania – zaskoczą cię!