w

Miłość nie jedno ma imię. Jakimi zachowaniami mężczyzna mówi „kocham cię”?

Miłosne wyznania są piękne i zdecydowanie miło je słyszeć z ust ukochanego. Istnieją osoby, które słowa „kocham cię” wypowiadają codziennie i jest to dla nich coś naturalnego, jak i te, które dawkują tego typu wyznania. Ci drudzy, choć mniej wylewni, mogą kochać równie mocno.

Bardzo często zamiast słowami, swoją miłość pokazują w codziennych czynnościach.

Jakimi gestami mężczyzna mówi „kocham cię”?

Troszczy się o twoje bezpieczeństwo

Troska o to, aby nie stało ci się nic złego jest wyrazem tego, że komuś na tobie zależy. Mężczyzna, dla którego ważne jest twoje bezpieczeństwo może okazywać to na różne sposoby. Będzie chciał, abyś zapięła pasy w samochodzie, powie, żebyś wracała ostrożnie lub poprosi o znak, że jesteś na miejscu, kiedy wyruszasz w dalszą trasę. Te i inne zachowania są niewerbalnymi przekazami o tym, jak ważna dla niego jesteś.

Pamięta o rzeczach, które sprawiają ci radość

Mężczyzna, który prawdziwie kocha pragnie uszczęśliwiać swoją wybrankę. Uśmiech na jej twarzy motywuje go do działania. Z tego powodu staje się uważnym obserwatorem i zapamiętuje co sprawia jej prawdziwą radość. Swoimi małymi niespodziankami i czułymi gestami mówi „kocham cię” bez użycia słów.

Dba o twój komfort

Kochająca osoba zadba o to, żebyś czuła się dobrze i to zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Odstąpi wygodne miejsce, sprawdzi czy nie jest ci zimno lub zaproponuje zmianę miejsca, które z jakiegoś powodu szczególnie cię drażni. Swoje uczucia będzie wyrażać również poprzez dbałość o to, abyś czuła się komfortowo w towarzystwie jego znajomych i rodziny.

Pomaga ci z własnej woli

Chęć niesienia pomocy jest kolejnym przykładem szczerych uczuć ze strony mężczyzny. Czasem codzienne niewielkie gesty wyrażają więcej uczuć niż rzucone na szybko „kocham cię”. Mężczyzna może okazać ci swoją miłość na wiele sposobów, pomagając ci w zwyczajnych czynnościach i będąc wsparciem w napotkanych problemach.

Jeśli martwisz się, że twój mężczyzna zbyt rzadko wyznaje ci miłość, przyjrzyj się jego zachowaniu. Być może robi to na każdym kroku, a ty zbyt wielką wagę przywiązujesz do samych słów.