w

Miłość, która staje się coraz słabsza. Dlaczego zaczynacie się od siebie oddalać?

Istnieje sporo związków, w których partnerzy darzą się miłością i są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Ich relacje cechuje bliskość i mocne zaangażowanie. Oprócz nich jest jednak cała rzesza par, które mimo pozostawania ze sobą w związku, mają coraz mniej wspólnych spraw.

Mówią, że idą przez życie razem, ale w praktyce coraz częściej każde chodzi swoimi ścieżkami. Mimo, że najczęściej nadal się kochają, ich funkcjonowanie znacząco się zmienia. Żyją obok siebie, a ich związek coraz mniej przypomina ten z początków znajomości.

Dlaczego dwoje kochających się ludzi zaczyna się od siebie oddalać? Istnieje co najmniej kilka powodów.

Niewłaściwe priorytety

U części par źródłem oddalania się od siebie jest zbyt mocne skupienie na innych sferach życia, a zbyt małe zwracanie uwagi na wspólnie spędzany czas. Takie osoby mocno angażują się w pracę, pną się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery lub poświęcają każdą wolną chwilę na swoją osobistą pasję.

Myślą, że związek, który jest przez obie strony traktowany poważnie, po prostu jest i będzie. Nie zauważają, że nic nie jest dane na zawsze, a przez ich zachowanie druga strona czuje się po prostu zaniedbana i mało ważna.

Brak dbałości o codzienność

Każda relacja z biegiem czasu się zmienia. Mniej jest gwałtownych emocji i porywów serca, a więcej stabilizacji i przewidywalności. Niektórzy bardzo szybko wchodzą wtedy w uczuciową stagnację.

Przestają się starać i zapominają o prostych gestach, dzięki którym mogliby na co dzień okazać drugiej osobie uczucie. Związek zaczyna przypominać więc bardziej parę znajomych, niż ludzi, których łączy gorąca miłość.

Narastające problemy

Czynnikiem, przez który dwie osoby oddalają się od siebie jest również nagromadzenie nierozwiązanych problemów. Jeśli w związku nie ma otwartości i nie dąży się do wypracowania kompromisów, w pewnym momencie któraś ze stron zaczyna czuć się rozczarowana.

Chowana w głębi duszy uraza, której nie udało się zniwelować, powoduje, że dana osoba coraz mocniej dystansuje się od swojego partnera.

Personalna zmiana

Czasami źródłem osłabienia miłości nie jest czyjeś konkretne zachowanie lub popełnione błędy. Bywa tak, że ludzie oddalają się od siebie, bo po prostu z biegiem lat się zmienili. Zaczynali swój związek w bardzo młodym wieku, a w tym momencie życia nie są już tymi samymi osobami, co 10 lat wcześniej.

Wraz z nimi zmieniły się ich wartości i spojrzenie na świat, które nie pasują już do wizji świata drugiej osoby.