w

3 drobne zmiany, które wprowadzisz tu i teraz, a znacznie poprawią jakość Twojego życia

Nie czujesz się najlepiej? Ciągle jesteś zmęczona, masz problemy ze snem i przejmujesz się wszystkim dookoła? Nie wiemy, czy będzie to pocieszające, ale nie tylko Ty tak masz. Spróbuj sobie pomóc.

Nie musisz od razu porywać się na długotrwałe terapie, czy wprowadzać 100 nawyków do swojej codzienności. Wiemy, że tak intensywne działania wymagają wiele czasu, zaangażowania i… siły. Zacznij od małych kroków.

Przedstawiamy 3 pomysły na niewielkie zmiany, które naprawdę pozytywnie wpłyną na Twoją codzienność.

uśmiechnięta kobieta
Fot. Unsplash.com

Odłóż telefon przed snem

Słyszałaś to już wielokrotnie? I słusznie. Ekran smartfona wcale Cię nie wycisza. Wręcz przeciwnie. Wieczorami może bardzo negatywnie wpływać na Twoją późniejszą jakość snu. Może też wywoływać w Tobie nieświadome lęki. Niepotrzebnie wprowadza Cię też w stan konieczności ciągłego sprawdzania. Jeżeli ktoś naprawdę będzie chciał się z Tobą skontaktować, to zadzwoni.

Wycisz powiadomienia aplikacji (przede wszystkim mediów społecznościowych), a ustaw głośny dzwonek tylko na połączenia przychodzące. Przed snem porozmawiaj z bliskimi lub po prostu poczytaj, nawet coś odprężającego, np. magazyn albo romansidło. To Cię odpręży, ale też przygotuje do dobrego snu.

Warzywa do każdego posiłku

Narzekasz na swoją dietę, ale niekoniecznie robisz coś, by to zmienić? Znowu – metoda małych kroków sprawdzi się także i tutaj. Zacznij jeść więcej warzyw. Pomogą Ci się bardziej nasycić, dostarczą do Twojego organizmu wartościowych substancji i małymi krokami pomogą Ci zmienić nawyki.

Pilnuj, aby warzywa, ile dasz radę zjeść, znalazły się w każdym posiłku. W każdym. Jak najwięcej. W tym przypadku nie musisz liczyć kalorii 🙂

Poleż na macie do akupresury

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się maty do akupresury. Stosuj ją każdego dnia przez parę minut. Nie musisz kupować wcale tej drogiej – znajdziesz też tańsze wersje za kilkadziesiąt złotych, które na pewno spełnią Twoje oczekiwania. Leżenie na macie rozluźni Twoje spięte mięśnie i pobudzi wytwarzanie endorfin – hormonów szczęścia. Codziennie 5 minut. Dasz radę 🙂

Małe kroki = wielka zmiana. Powodzenia!

Sprawdź także: Po czym poznać osobę z wysokim ilorazem inteligencji?