w

5 oznak, że w jego głowie ten związek już się zakończył

Twój partner stał się mocno obojętny wobec Ciebie? Oczywiście to bardzo poważny sygnał, że ten związek może chylić się ku upadkowi. Sprawdź jednak pozostałe symptomy. Czy rzeczywiście ta relacja nie ma już racji bytu? A może jest sens o nią zawalczyć?

Para zakochanych trzyma się za ręce
Fot. Unsplash.com

Krytykuje to, co robisz

Z rozrzewnieniem wspominasz czasy, gdy komentował pozytywnie wszystko to, co robiłaś. Aprobował to, że często kupujesz nowe sukienki, że kochasz psy i wyciskasz warzywne soki. Wspierał Cię we wszystkich decyzjach, także tych bardzo trudnych jak np. zmiana pracy. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej. Wygląda jakby denerwowało go wszystko, co robisz. Irytują go nawet Twoje ubrania czy proste zachowania, np. to, że po pracy ściągasz biustonosz i zakładasz dres. Niestety to jasny sygnał, że w jego głowie ten związek już się wypalił. Kto chciałby być z osobą, która go drażni?

Nie dopuszcza Cię do siebie

I wcale nie chodzi tutaj tylko o sprawy intymne. Kiedyś Twój ukochany zwierzał Ci się z różnych wątpliwości i trosk. Dzisiaj chodzi naburmuszony i smutny, a Ty kompletnie nie wiesz dlaczego. Nie chce rozmawiać, unosi się gdy pytasz, jak możesz mu pomóc. Buduje wokół siebie mur i uwierz – będzie Ci go bardzo trudno zburzyć.

Nieładnie się do Ciebie odzywa

Pamiętasz te chwile, gdy słodko do siebie mówiliście? Gdy w Waszych dialogach pojawiały się same słodkie słówka? Wiadomo, że z czasem rozmowy dwojga ludzi będących w związku mogą stać się bardziej pragmatyczne. Nie oznacza to jednak, że Twój facet może się do Ciebie chamsko odzywać. Nie pozwól na to, niezależnie czy ten związek ma się skończyć czy nie.

Opowiada innym o problemach z Tobą

Znajomi donieśli Ci, że Twój ukochany narzeka na Ciebie? To niezbyt fair z jego strony. Oczywiście ma prawo rozmawiać z bliskimi o swoich rozterkach, ale to nie znaczy, że może Cię obgadywać. To jasny sygnał, że coś w tej relacji jest nie tak. Na pewno z jego strony.

Kompletnie nie chce spędzać z Tobą czasu

Kiedyś mnóstwo czasu spędzaliście razem. Zawsze mieliście co robić we dwójkę. Teraz on się izoluje albo spędza czas z kimś innym, np. kumplami.

Pamiętaj, że problemy w związku mogą pojawić się zawsze. Jeżeli jednak uczucie i zaangażowanie z jednej strony wygasły, to nie czekaj na rozwój wypadków z założonymi rękami. Porozmawiajcie i podejmijcie decyzję. Powodzenia!