w

Którym typem małżeństwa jesteście?

Każdy związek rządzi się innymi prawami i każda relacja jest zupełnie inna. Z biegiem lat uczucia między ludźmi ewoluują, a jeśli chodzi o relacje romantyczne, to każdy człowiek przybiera w nich określoną rolę. W samych małżeństwach można wyróżnić kilka typów relacji, które są wyraźnie zauważalne między kobietą i mężczyzną. Jakie to typy?

W samych małżeństwach można wyróżnić kilka typów relacji, które są wyraźnie zauważalne między kobietą i mężczyzną.
W samych małżeństwach można wyróżnić kilka typów relacji, które są wyraźnie zauważalne między kobietą i mężczyzną. / iStock

Romantyczni kochankowie

W tym typie relacji pierwsze skrzypce gra namiętność, pożądanie i miłość. Dwoje ludzi bez przerwy działa na siebie pobudzająco i podniecająco, nawet mimo upływu lat. To jeden z najrzadszych typów relacji i niekoniecznie zdrowy, bowiem może prowadzić do wielu nieporozumień i frustracji.

Najlepsi przyjaciele

Fundamentem takiej relacji jest zaufanie, oddanie i lojalność. Obie osoby w związku mogą na sobie absolutnie polegać. Jeśli związek znajduje się w tym typie, może przetrwać absolutnie wszystko. Bez przyjaźni nie ma miłości, zgody i życia w harmonii. Warto też zwrócić uwagę, że jeśli wygasa pomiędzy małżonkami pożądanie, przyjaźń pozwala zobaczyć w drugiej osobie „to coś” więcej.

Rodzinna firma

To niestety dość częsty typ, ale bardzo frustrujący dla drugiej strony. Najczęściej jedna strona zaczyna wykorzystywać swoją lepszą sytuację materialną i finansową, aby szantażować i ograniczać drugą osobę. Często w tym przypadku możemy mówić o coraz częstszym zjawisku „przemocy ekonomicznej”. Jeśli partner często rozgranicza, że coś jest jego, a coś Wasze lub Twoje, nie wróży to nic dobrego.