w ,

Kończysz toksyczny związek? Pamiętaj o tych rzeczach

Postanowiłeś zakończyć swój toksyczny związek. Z pewnością nie było Ci łatwo. To już pierwszy krok do lepszego samopoczucia i rozpoczęcia nowej, pełnej zdrowia i miłości do samego siebie drogi. Szczęście jest na wyciągniecie ręki, ale pewnie minie jeszcze chwila, zanim to zrozumiesz.

Nie popełniaj dwa razy tych samych błędów i nie wchodź drugi raz do tej samej rzeki.
Nie popełniaj dwa razy tych samych błędów i nie wchodź drugi raz do tej samej rzeki. / Canva

Póki co, pozostaje Ci leczyć rany, które przez pewien czas będą jeszcze bolały. Pamiętaj jednak o kilku ważnych kwestiach.

Tęsknota może boleć

Nawet jeśli zakończyłeś swój toksyczny związek świadomie, tęsknota z pewnością się pojawi. Warto pamiętać, że toksyczne relacje mają to do siebie, że bardzo nadwyrężają nasze poczucie własnej wartości. Często sprawiają, że czujemy się winni, a tak naprawdę jesteśmy tylko niewinnymi ofiarami. Tęsknota, która się pojawi, będzie tęsknotą za kimś obok, a nie dokładnie za tym człowiekiem. To normalne, że będziesz bać się samotności, ale czasem jest ona lepsza niż relacje, które nie mają przyszłości, niszczą nas od środka i zabierają z nasz wszystko to, co najlepsze.

Czy teraz już wszystko będzie dobrze?

Chcielibyśmy powiedzieć, że tak, ale wcale nie musi tak być. Wszystko zależy od sytuacji oraz nastrojów, jakie panują w Tobie, jak i w Twoim partnerze po rozstaniu. Czasem bywa tak, że udaje się całkowicie odciąć od drugiej strony i każdy na nowo zaczyna swoje życie. Czasem jednak toksyczna strona, która została odrzucona, nie chce dać za wygraną. Wówczas takie działanie może frustrować jeszcze bardziej, ale nie należy mu ulegać.

Koniecznie zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nie pozwól sobą manipulować. Poproś o pomoc osoby, które mogą Cię ochronić przed negatywnym działaniem Twojego byłego partnera.

Nie popełniaj już tych samych błędów

Teraz, kiedy toksyczny związek jest już za Tobą, masz szansę na zbudowanie zdrowej i poprawnej relacji z kimś innym. Pamiętaj jednak, aby zauważać sygnały, które niepokoiły Cię w poprzedniej relacji. Nie zgadzaj się na rzeczy, które są niezgodne z Tobą. Dbaj o swoje poczucie własnej wartości, bezpieczeństwo i poczucie godności. Nie pozwalaj na manipulacje i kierowanie Twoim życiem. Jeśli będziesz kierować się tymi zasadami, uda Ci się wykreować zdrową i piękną relację o jakiej marzysz i na jaką zasługujesz.